Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

"Léčba rakoviny nezná čas prodlevy," apeluje lékař novojičínské nemocnice

Léčba onkologických pacientů v novojičínské nemocnici běží dál, navzdory covidu. Provoz komplexního onkologického centra se nezastavil - a více než jindy tu lékaři apelují na prevenci a včasnou diagnózu.

Pacientkou komplexního onkologického centra novojičínské nemocnice je i Helena Jurečková. Přestože prevenci rakoviny prsu nezanedbávala, tato diagnóza se jí nevyhnula.

Helena Jurečková, pacientka Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Zjistila jsem to úplně náhodou, nahmatala jsem si bulku. Moje maminka, která si tím prošla před sedmi lety, tak mě se sestrou svým způsobem přemluvily, ať jdu k doktorovi. Biopsie všechno potvrdila.”

Za loňský rok ošetřili zdravotníci v rámci zdejšího onkologického centra více jak 17 tisíc pacientů.

Lukáš Chlachula, náměstek léčebné péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Léčba nádorových onemocnění nezná čas prodlevy, takže nám se naštěstí podařilo u většiny pacientů tu léčbu zachovat.”

Zásadní a základní roli hraje u léčby nádorových onemocnění radioterapie, v této oblasti má novojičínská nemocnice jedny z nejmodernějších přístrojů v České republice.

Lukáš Chlachula, náměstek léčebné péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Ta investice byla obrovská, řádově se jednalo o více než 100 milionů korun. Díky tomu může nemocnice nabídnout péči daleko většímu množství pacientů, kteří by jinak na svou péči museli čekat.”

Všeobecné povědomí o nádorových onemocnění a podstatu prevence zdůrazňuje i Světový den boje proti rakovině, který připadá na 4. února.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy