Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlas novojičínských žáků byl slyšet na školním fóru

V novojičínských základních školách probíhaly ve spolupráci se Zdravým městem Nový Jičín školní fóra. Tato aktivita dává prostor pro názory mladé generace. Žáci se vyslovili třeba pro šatní skříňky a skatepark.

Školní fóra jsou iniciativou Národní sítě Zdravých měst. Vytváří prostor pro diskuzi žáků, vedení škol a města. V Novém Jičíně se do aktivity zapojilo zhruba 120 žáků druhého stupně. vyjadřovali názory na to, co se jim ve škole a městě líbí, a co by chtěli naopak změnit.

Ondřej Syrovátka (Zelení), 2. místostarosta Nového Jičína: “Pro nás, pro vedení města, je to důležitý hlas od věkové skupiny, která vlastně normálně nemá šanci se k vývoji města vyjadřovat.”

Například v základní škole Komenského 68 si žáci přáli šatní skříňky, stojany na kola nebo bufet.

Štěpán Smolka, žák základní školy Komenského 68: “Spokojeni jsem se školními obědy, ale co bychom chtěli změnit, tak například, že bychom chtěli dát přes školu lavičky.”
Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “I když jsou to děti školního věku, přece jen je jejich názor reálný. Takže si této dovednosti u žáků velice ceníme, že mají schopnost takového vyjádření.”

Co se týče problematiky města, zaznívaly třeba požadavky na nový tobogán na bazéně, lepší úpravy některých veřejných prostranství a také skatepark. Toho se mladí lidé dočkají ve druhé polovině letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy