Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdný prostor v městském domě využili pro první Minimarket

Nový Jičín |

Minimarket jako příležitost pro menší podnikatele, kteří se věnují rukodělné výrobě, se poprvé konal v Novém Jičíně. Současně tato prodejní akce splnila ještě jeden účel, dodala alespoň z části náplň prázdnému městskému domu.

Zhruba pět let už je prostor v domě na ulici 28. října, kde dříve bývala prodejna textilu, prázdný. Teď znovu ožil díky novému nápadu, dá se říci menší formě jarmarku.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “První novojičínský Minimarket je určen pro začínající podnikatele, kteří mají regionální značku, kteří začínají a chtějí se někde prezentovat a vyzkoušet prodej. K tomu se právě nabídl tento nebytový prostor, který je prozatím prázdný, a tímto způsobem jsem ho využili.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Město se snaží hledat využití tohoto objektu. Zhruba dva roky jsem jednali s dentisty, kteří zde měli zřídit kliniku, nicméně v únoru letošního roku oznámili, že zejména z ekonomických důvodů, odstupují od tohoto záměru. Takže město nadále hledá trvalé využití. Nicméně na popud Návštěvnického centra se objevilo alespoň toto dočasné využití v podobě Minimarketu, který by měl příležitostně probíhat v prvním nadzemním podlaží. Efekt bude mít zřejmě v podzimních a zimních měsících.”
Klára Valchářová, prodejce: “Já se věnuje tvorbě akvarelů, kterými následně speciální technologie potiskuji různé hrnky, plecháčky a další plecháčky. Za tuto akci jsem ráda, hlavně je to možnost prezentace seznámit lidi s touto malou značkou.”
Mária Doro, prodejce: “Sortiment pro ženy, které šijí a primárně se zajímají o kvalitu. Já mám látky, které mají certifikace pro děti do tří let, jsou to digitální tisky a přírodní materiály. Určitě je to dobrá příležitost, abychom se dostali do povědomí a také, aby se podporoval český trh.”

Na Minimarketu se také prezentovala regionální společnost z oblasti sociálního podnikání 1. Valašská dílna.

Lenka Dubová, prodejce: “Která zaměstnává postižené, to znamená, že máme zkrácený úvazek, ale i tak chceme pracovat. Máme pralinkárnu nebo se potom věnujeme šití, to je dílna Na ramínko. Vyrábíme pěkné věci a bylo by vhodné, aby Novojičínští viděli, že i takoví lidi mohou dělat pěkné věci.”
Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Není zde dnes sortiment pochutin, perníčků, trdelníků, masných a mléčných výrobků nebo sýrů. Dali jsme opravdu přenos ručním výrobkům místních začínajících podnikatelů.”

Příští Minimarket plánuje Návštěvnické centrum nejspíš na podzim, teď se dále zaměří na venkovní jarmarky, ten nejbližší 25. června bude v podstatě také premiérový, poprvé se uskuteční jako součást Pivobraní.

Nahlásit chybu


K tématu

Vystaven je vítězný návrh sportovní haly i jeho konkurenti

4. září 2023 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

O podobě nové sportovní haly, která má stát u letního stadionu, rozhodla architektonická soutěž. Více než dvacet přihlášených návrhů, včetně toho vítězného, je nyní k vidění v Návštěvnickém centru.

O pozemky v průmyslové zóně v Novém Jičíně mají zájem dvě firmy

21. dubna 2023 12:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Dvě společnosti projevily zájem o koupi pozemků v lokalitě průmyslové zóny v Novém Jičíně. Své záměry teď prezentovaly na semináři pro zastupitele. Ti by měli o prodeji rozhodovat v červnu.

Nový Jičín má představu o podobě nové sportovní haly

25. dubna 2023 11:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín realizuje historicky první otevřenou architektonickou soutěž. Jejím předmětem je návrh podoby víceúčelové sportovní haly, kterou hodlá postavit v areálu letního stadionu. Své nákresy odevzdalo 23 architektů.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Záchranáři bojovali o život pacienta po pádu z výšky v Novém Jičíně

Včera 12:29 | Nový Jičín | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali ve čtvrtek v podvečer u kriticky zraněného muže v Novém Jičíně. Čtyřiačtyřicetiletý muž měl spadnout z okna domu. Záchranáři ho museli dvakrát oživovat a v kritickém stavu byl letecky přepraven do nemocnice.

BEZ KOMENTÁŘE: Zámek Nová Horka u Studénky zahájil sezónu

Na zámku Nová Horka u Studénky zahájili sezónu, přibyde spousta novinek a nejen pro dospělé.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

Spolek aktivních Novojičíňáků hraje divadlo a baví se tancem

Skupina Novojičíňáků, kteří, byť už mají svou pracovní kariéru za sebou, se rozhodla iniciativně zapojit do místního dění. Založila spolek s názvem “Být spolu aktivní”. Pořádá taneční odpoledne a hraje divadlo pro děti.

Rodáci vyhlásili jaro Karla Kryla, připomněli kulatá výročí jeho narození a úmrtí

Klub rodáků a přátel města vyhlásil jaro Karla Kryla. Tento čestný občan Nového Jičína se před 80 lety narodil - a před 30 lety zemřel.

“Blešák” v Novém Jičíně zaujal, přesunul se na náměstí

Obliba bleších trhů mezi nakupujícím i prodejci roste. V Novém Jičíně se původně jednodenní akce konaná v uzavřeném prostoru rozšířila na dva dny, a uskutečnila se na Masarykově náměstí.

Prázdný prostor v městském domě využili pro první Minimarket
Vydáno 13. června 2022 9:50, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Minimarket jako příležitost pro menší podnikatele, kteří se věnují rukodělné výrobě, se poprvé konal v Novém Jičíně. Současně tato prodejní akce splnila ještě jeden účel, dodala alespoň z části náplň prázdnému městskému domu.

Zhruba pět let už je prostor v domě na ulici 28. října, kde dříve bývala prodejna textilu, prázdný. Teď znovu ožil díky novému nápadu, dá se říci menší formě jarmarku.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “První novojičínský Minimarket je určen pro začínající podnikatele, kteří mají regionální značku, kteří začínají a chtějí se někde prezentovat a vyzkoušet prodej. K tomu se právě nabídl tento nebytový prostor, který je prozatím prázdný, a tímto způsobem jsem ho využili.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Město se snaží hledat využití tohoto objektu. Zhruba dva roky jsem jednali s dentisty, kteří zde měli zřídit kliniku, nicméně v únoru letošního roku oznámili, že zejména z ekonomických důvodů, odstupují od tohoto záměru. Takže město nadále hledá trvalé využití. Nicméně na popud Návštěvnického centra se objevilo alespoň toto dočasné využití v podobě Minimarketu, který by měl příležitostně probíhat v prvním nadzemním podlaží. Efekt bude mít zřejmě v podzimních a zimních měsících.”
Klára Valchářová, prodejce: “Já se věnuje tvorbě akvarelů, kterými následně speciální technologie potiskuji různé hrnky, plecháčky a další plecháčky. Za tuto akci jsem ráda, hlavně je to možnost prezentace seznámit lidi s touto malou značkou.”
Mária Doro, prodejce: “Sortiment pro ženy, které šijí a primárně se zajímají o kvalitu. Já mám látky, které mají certifikace pro děti do tří let, jsou to digitální tisky a přírodní materiály. Určitě je to dobrá příležitost, abychom se dostali do povědomí a také, aby se podporoval český trh.”

Na Minimarketu se také prezentovala regionální společnost z oblasti sociálního podnikání 1. Valašská dílna.

Lenka Dubová, prodejce: “Která zaměstnává postižené, to znamená, že máme zkrácený úvazek, ale i tak chceme pracovat. Máme pralinkárnu nebo se potom věnujeme šití, to je dílna Na ramínko. Vyrábíme pěkné věci a bylo by vhodné, aby Novojičínští viděli, že i takoví lidi mohou dělat pěkné věci.”
Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Není zde dnes sortiment pochutin, perníčků, trdelníků, masných a mléčných výrobků nebo sýrů. Dali jsme opravdu přenos ručním výrobkům místních začínajících podnikatelů.”

Příští Minimarket plánuje Návštěvnické centrum nejspíš na podzim, teď se dále zaměří na venkovní jarmarky, ten nejbližší 25. června bude v podstatě také premiérový, poprvé se uskuteční jako součást Pivobraní.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000031890/prazdny-prostor-v-mestskem-dome-vyuzili-pro-prvni-minimarket