Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdný prostor v městském domě využili pro první Minimarket

Minimarket jako příležitost pro menší podnikatele, kteří se věnují rukodělné výrobě, se poprvé konal v Novém Jičíně. Současně tato prodejní akce splnila ještě jeden účel, dodala alespoň z části náplň prázdnému městskému domu.

Zhruba pět let už je prostor v domě na ulici 28. října, kde dříve bývala prodejna textilu, prázdný. Teď znovu ožil díky novému nápadu, dá se říci menší formě jarmarku.

Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “První novojičínský Minimarket je určen pro začínající podnikatele, kteří mají regionální značku, kteří začínají a chtějí se někde prezentovat a vyzkoušet prodej. K tomu se právě nabídl tento nebytový prostor, který je prozatím prázdný, a tímto způsobem jsem ho využili.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Město se snaží hledat využití tohoto objektu. Zhruba dva roky jsem jednali s dentisty, kteří zde měli zřídit kliniku, nicméně v únoru letošního roku oznámili, že zejména z ekonomických důvodů, odstupují od tohoto záměru. Takže město nadále hledá trvalé využití. Nicméně na popud Návštěvnického centra se objevilo alespoň toto dočasné využití v podobě Minimarketu, který by měl příležitostně probíhat v prvním nadzemním podlaží. Efekt bude mít zřejmě v podzimních a zimních měsících.”
Klára Valchářová, prodejce: “Já se věnuje tvorbě akvarelů, kterými následně speciální technologie potiskuji různé hrnky, plecháčky a další plecháčky. Za tuto akci jsem ráda, hlavně je to možnost prezentace seznámit lidi s touto malou značkou.”
Mária Doro, prodejce: “Sortiment pro ženy, které šijí a primárně se zajímají o kvalitu. Já mám látky, které mají certifikace pro děti do tří let, jsou to digitální tisky a přírodní materiály. Určitě je to dobrá příležitost, abychom se dostali do povědomí a také, aby se podporoval český trh.”

Na Minimarketu se také prezentovala regionální společnost z oblasti sociálního podnikání 1. Valašská dílna.

Lenka Dubová, prodejce: “Která zaměstnává postižené, to znamená, že máme zkrácený úvazek, ale i tak chceme pracovat. Máme pralinkárnu nebo se potom věnujeme šití, to je dílna Na ramínko. Vyrábíme pěkné věci a bylo by vhodné, aby Novojičínští viděli, že i takoví lidi mohou dělat pěkné věci.”
Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Není zde dnes sortiment pochutin, perníčků, trdelníků, masných a mléčných výrobků nebo sýrů. Dali jsme opravdu přenos ručním výrobkům místních začínajících podnikatelů.”

Příští Minimarket plánuje Návštěvnické centrum nejspíš na podzim, teď se dále zaměří na venkovní jarmarky, ten nejbližší 25. června bude v podstatě také premiérový, poprvé se uskuteční jako součást Pivobraní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy