Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jan Saudek osobně zahájil svou výstavu v Novém Jičíně

Galerie Stará pošta vystavuje fotografie Jana Saudka. Už to je v Novém Jičíně výjimečná událost tohoto léta. Světově uznávaný mistr svého řemesla sem navíc osobně zavítal na vernisáž.

Výstava s názvem Jan Saudek “87”, která v názvu uvádí věk slavného fotografa, začala na Staré poště v Novém Jičíně počátkem července, její vernisáž se ale uskutečnila o necelé dva týdny později - za účasti samotného autora. To, že má výstavu v malém městě a osobně na ni i zavítal, okomentoval bez zaváhání:

Jan Saudek, fotograf: “Je to moje země, je to moje otčina a nikdy bych neodmítl vystavovat u mně doma.”

V novojičínské galerii Jsou fotografie z jeho raného období, legendární snímky ze 70tých let nebo slavné stylizované fotografie žen.

Jan Saudek, fotograf: “Všechno, co jsem chtěl těmi fotografiemi říct je, že my lidé jsme krásné. A to nejkrásnější z nás lidí je ženská. Já jsem to věděl instinktivně jako dítě, ale naučila mě to až jedna Čechoameričanka, který mi řekla: Woman is beautiful - žena je krásná. A měla pravdu. Žena je důkaz existence boží,.”
Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Pro Nový Jičín i pro nás je výstava výjimečná. Není obvyklé, že by navštěvoval své výstavy, takže jsme jeho návštěvou byli poctěni. Potrvá ještě do konce srpna.”

Na Staré poště se Jan Saudek zdržel asi dvě hodiny, hostům vyprávěl lechtivé vtipy, podepisoval své knihy a fotografie.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail