Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín podnikl další krok ke snížení odpadu, na skládce například neskončily dveře

V Novém Jičíně začalo fungovat REUSE centrum. Občané zde mohou odevzdat věci, pro které již nemají využití, ale někomu jinému by se mohly hodit. Město chce tímto krokem snížit produkci odpadu.

REUSE centrum v Novém Jičíně bylo otevřeno v areálu separačního dvora na Suvorovově ulici. Během pár dnů se začalo plnit kuchyňským nádobím, sportovními potřebami a někdo zde přivezl i dveře, které se už zkrátka nehodily. Právě ty si ale téměř okamžitě našly nového majitele.

návštěvník REUSE centra: “Slyšel jsem o tom na Facebooku a přišel jsem se podívat. A zrovna jsme sháněli nějaké dveře osmdesátky a právě jsem na ně narazil, takže skvělé.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je to místo, kam je možné odevzdat věci, které už někdo nepotřebuje, ale zároveň někdo jiný by je ještě mohl využít. Díky tomu předejdeme vzniku odpadu, zmenšíme množství odpadu.”
Šárka Kozáková, ekolog, odpadový hospodář TS Nový Jičín: “Je možné tady odkládat hrníčky, skleničky, skříňky, sportovní náčiní, ale i třeba bereme různé umělecké předměty. Velký zájem je o deskové hry.”

Naopak odevzdávat do REUSE centru nelze oblečené a elektrospotřebiče, které by musely mít revizi. Přinášet věci tu mohou pouze obyvatelé města, odnést si je může kdokoliv. Příjem i výdej zboží je bezplatný.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy