Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senátor Petr Orel za Novojičínsko obhajuje svůj mandát

Senátní volby se v letošním roce týkají také obvodu 67 Nový Jičín. O post senátora usiluje celkem sedm lidí, svůj mandát se rozhodl obhajovat i Petr Orel ze Strany zelených s podporou dalších čtyř politických subjektů.

Lidé na Novojičínsku budou v podzimních volbách vybírat i nového senátora. O křeslo v horní komoře parlamentu usiluje sedm osob, mezi nimi současný senátor Petr Orel. Svou kandidaturu oznámil v Novém Jičíně, před katalpou, stromem, který zde v roce1978 zasadil

Petr Orel, kandidát do Senátu za Stranu zelených: “Jednak si myslím, že to druhé volební období je pro senátora nejefektivnější, už zná ty parlamentní procedury, zná lidi, zná dveře, kde musí vzít za kliku a neztrácí zbytečně čas. Ale především o problematice životního prostředí, zabývám se tím už celý život.”

Intenzivně se chce věnovat klimatické krizi, i na úrovni Evropské unie, a Senátu teď například předložil novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která se týká povolovacího procesu pro nadlimitní hluk a vibrace.

Michal Berg, spolupředseda Strany zelených: “Petr Orel za ty roky v Senátu odvedl velké množství práce právě v tématech, které jsou pro dnešek strašně důležité, ať už je to klimatická změna, energetika a nebo zemědělství a s tím související ceny potravin.”
Jiří Demel, místopředseda Pirátů v MSK: “Odvádí skvělou práci v oblasti životního prostředí a hlavně je nositelem myšlenky Pirátů ohledně životního prostředí.”

Petr Orel kandidát s podporou Pirátů, hnutí STAN, Senátor 21 a Liberálně a ekologické strany.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy