Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizaci střediska zeleně v Novém Jičíně nikdo nepodepsal

Nový Jičín odložil na příští rok revitalizaci areálu zeleně technických služeb. Nepodařilo se najít zhotovitele stavby. Vysoutěžené firmy odmítly zakázku podepsat z důvodu stoupajících cen stavebních materiálů.

Revitalizace areálu střediska zeleně technických služeb na Palackého ulici v Novém Jičíně začala už před několika lety, v roce 2020 tu bylo vybudováno nové zázemí pro zaměstnance a měly následovat další stavební úpravy, například zbourání staré haly pro parkování a servis techniky.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Tato hala je za mezí své životnosti. Je určena k demolici. Na jejím místě vzniknou nové haly, ocelové montované konstrukce. Zároveň dojde k vybudování akumulační nádrže pro zadržování í vody, která bude v letních měsících sloužit pro zálivku veřejné zeleně.”

Právě tuto část projektu se ale letos realizovat nepovedlo.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je to tak, že v letošním roce se nám nepodařilo vysoutěžit zhotovitele díla na kompletní revitalizaci střediska zeleně. Hlavním důvodem je překotné navyšování cen materiálů a nedostatek toho materiálu, zejména železa, hliníku, betonu.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Veřejná zakázka byla vyhlášena už začátkem letošního roku, byla vysoutěžena, nicméně tři ze čtyř uchazečů odmítli poskytnou součinnost při podpisu smlouvy, takže zakázka byla následně zrušena.”

Radnice nyní projektovou dokumentaci aktualizovala, zvýšila cenu zakázky na 20 a půl milionu korun bez DPH a nabídku vyhlásila znovu.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail