Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deváťáci si vybírají profesi, využili také online veletrh škol

Deváťáci opět mohou navštěvovat dny otevřených dveří středních škol a učilišť, nicméně ve výběru profesního směřování jim nadále pomáhá také online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje. Využili ho i školáci v Novém Jičíně.

Odevzdat přihlášky na střední školy budou muset i tito deváťáci ze Základní školy Tyršova v Novém Jičíně do 1. března. Dalo by se říci, že na toto rozhodnutí, co dál, mají dostatek času. Nicméně těm, kteří tápou, pomáhá i letos on line veletrh středních škol Moravskoslezského kraje.

Rudolf Balon​, výchovný poradce, ZŠ Tyršova Nový Jičín: ”Každopádně ta doba se blíží. Drtivá většina z nich už je rozhodnuta, ale každá informace, která jim může usnadnit rozhodování je dobrá, a proto velmi vítáme i možnost fungování veletrhu středních škol, který je pořádaný v Moravskoslezském kraji.”

Online veletrh nabízí přehledně na jednom odkazu všechny střední školy a učiliště podle bývalých okresů, jejich prezentace a možnosti videohovorů.

Magdaléna Nitková, ZŠ Tyršova, Nový Jičín: “Nějakou představu mám, chtěla bych jít asi na zdravku. Líbí se mi, že přes ten online veletrh, že tam vidím i fotky tříd a že se můžeme i zeptat na různé otázky, i když třeba jsme nemocní a nestihneme den otevřených dveří v dané škole, tak se můžeme podívat přes internet.”
MIROSLAV BRÁZDIL, ZŠ Tyršova, Nový Jičín: “Nedávno nám pan výchovný poradce ukázal tuhle stránku, do té doby jsme věděl jen obor a už jsem si našel jednu školu a teď vybírám ještě druhou a ještě budu hledat.”
David Marek, ZŠ Tyršova, Nový Jičín: “Já ještě moc rozhodnutý nejsem, ještě hledám, ale spíš obráběč kovů.”
Rudolf Balon​, výchovný poradce, ZŠ Tyršova Nový Jičín: “Určitě jsou dny otevřených dveří, kam děti chodí podle svého zájmu, proběhla GEMA, konečně zase, kde už byli také osmáci se svými rodiči. Podařilo se v Kopřivnici uspořádat tradiční veletrh technických profesí Řemeslo má zlaté dno, chodíme na úřad práce, takže si myslím, že těch informací pro děti je dost a muže jim to hodně usnadnit jejich rozhodování.”

Právě v této škole na ulici Tyršova je letos volba povolání zmiňována intenzivněji, než tomu bylo v posledních obdobích, zejména proto, že zde mají dokonce čtyři deváté třídy a v nich 89 deváťáků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy