Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti novojičínského gymnázia měli v prezidentské volbě jasno

Na středních školách a učilištích se konaly Studentské volby prezidenta republiky. Hlavu státu vybírali “na zkoušku” například i studenti novojičínského gymnázia.

Více než deset let iniciuje Studentské volby Organizace Člověk v tísni. Do tohoto “hlasování nanečisto” zařadila i volbu prezidenta České republiky. Hlavu státu vybírali z reálných kandidátů i novojičínští gymnazisté, kteří měli jasnou představu o tom, jaký by prezident / prezidentka měli být.

studenti Gymnázia Nový Jičín:
“Měl by dobře reprezentovat náš stát, poslouchat lid a řešit, to co je třeba pro stát.”
“Měl by možná mít trochu takové ty typické české vlastnosti, neměl nebo neměla by se bát humoru, a měl by to být člověk, který je reprezentativní a který nám nebude dělat ostudu v zahraničí.”
”Rozhodně by měl být reprezentativní, měli bychom k němu vzhlížet, rozhodně by neměl být někde zašitý, měl by vystupovat na veřejnosti, a měl by být hlavně otevřený.”
Jana Pánková, garant studentských voleb, Gymnázium Nový Jičín: “My se do těch studentských voleb zapojujeme pravidelně, a ta aktivita je přínosná tím, že studenti jsou podpořeni v tom, aby se zajímali o tu politiku, aby si vyzkoušeli, jak to u těch voleb probíhá.”
Lukáš Ondryhal, předseda studentské volební komise, Gymnázium Nový Jičín: “Museli jsme připravit plenty, za kterými se vyplňují volební lístky, a seznamy žáků. Studenti mohou vybírat z devíti kandidátů.”

Prezidentských voleb se na gymnáziu zúčastnilo necelých 40 procent studentů starších 15 let, kteří měli oprávnění volit. Výsledek tu kopíroval, respektive předčil, republiková čísla: Danuše Nerudová získala bezmála 70 procent hlasů. Na druhém místě skončil Petr Pavel.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy