Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autorka knížky Liščí proroctví motivuje mládež k vlastní tvorbě

Adéla Jedlitschková z Nového Jičína vydala svou první knihu Liščí proroctví zhruba před rokem. Teď dopsala její pokračování a našla si čas i na besedy se školáky, které se snaží motivovat k vlastní tvorbě.

První díl fantasy příběhu Liščí proroctví dopsala Novojičíňačka Adéla Jedlitschková v roce 2020. Kniha vyšla o rok později, teď dokončila její pokračování. O splnění svého snu, o své cestě, jak vydat vydat knihu, chodí vyprávět do škol, naposledy do novojičínské Základní školy Galaxie.

Adéla Jedlitschková, autorka knížky: “Dělám besedy o knize, kde děti motivuji k tomu, aby také něco tvořily, ať je to knížka nebo nějaká výtvarná činnost nebo cokoli, co je baví. Je to nadlouho, ale zase tak složité to není. Rozhodně je to jednodušší, než si lidé myslí.”

Na besedách doprovází autorku ilustrátorkou obálky obou dílů Barbora Vlčková. Do pokračování knihy už tentokrát připravuje mnohem více kreseb.

Barbora Vlčková, ilustrátorka: “Ke každé kapitole tam bude nějaký skeč a další velká věc, která tam bude, která chybí v prvním díle, tak je ilustrace mapy toho celého prostředí fantasy, jak to tam vypadá, jaké tam jsou řeky, pohoří a města, aby se v tom čtenář vyznal a mohl si to lépe představit.”

Příběh Liščího proroctví plánuje Adéla Jedlitschková dokončit jako pentalogii. Nad dalším tématem v tuto chvíli nepřemýšlí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy