Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálový průvod vyslal koledníky do ulic Nového Jičína

Nový Jičín |

Tříkrálovou sbírku podpořil v Novém Jičíně i průvod Tří králů. Ten symbolicky vyslal koledníky do ulic a připomněl význam této dobrovolnické akce pořádané Charitou na pomoc lidem, kteří se ocitli v nouzi.

Průvod Tří králů vyrazil 6. ledna od sídla novojičínské Charity a zamířil na náměstí k budově radnice, kde se k němu připojili i zástupci města. Cílem symbolického putování byl dřevěný betlém, tam už tři mudrce a jejich doprovod vyhlížely děti z mateřských a základních škol.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Jsme rádi, že se to zase podařilo uspořádat. Vzniklo to vlastně proto, že jsme byli neustále zváni do školek, abychom jim ve školce udělali Tři krále, ale nás zaměstnanců Charity není mnoho, takže jsme to nebyli schopni personálně zajistit. Takže jsme si řekli, že uděláme jednu velkou akci a tam pozveme všechny školky a uvidí ty Tři krále ve vší parádě.”
děti ze ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá:
“Jmenují se Kašpar, Melichar a Baltazar.”
“Ve škole jsem si vyrobili korunky na ten průvod.”
“Líbilo se mi, jak tady všichni přišli v řadě a hráli takové hezké písničky.”

Slavnostním průvodem Charita oficiálně vyslala do ulic tříkrálové koledníky, kteří budou procházet městy a obcemi do 15. ledna.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Záměry sbírky jsou podobné jako v předchozích letech, trošku jsem je přejmenovali a rozšiřujeme záběr té humanitární pomoci, je to i pomoc v této složité ekonomické době, budeme pomáhat s kroužky, budeme nadále pomáhat těm, kteří se nemohou postarat o své blízké.”
Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín: “Je krásné, že konečně můžeme ty Vánoce tak nějak reálně naplnit. Tady už nemyslíme jen na ty děti a příbuzné, ale konečně myslíme i na ty potřebné, na ty okrajové, na ty, kteří potřebují pomoc.”
Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Já jsem moc rád, že Tři králové zavítali do Nového Jičína, za což patří velký dík novojičínské Charitě v čele s jejím panem ředitelem, a byla tím zahájena Tříkrálová sbírka. Je to opravdu jedna z největších akcí, kdy finanční pomoc nás všech může pomoci těm lidem, kteří to opravdu potřebují. Budu moc rád, když budeme i my Novojičíňáci štědří a přispějeme na dobrou věc.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je určitě důležitá, protože ty peníze, které se vyberou v našem městě, tak v tom našem městě také skončí. Já bych chtěl poděkovat Charitě, která tuto sbírku každoročně organizuje, a přeji všem, kteří budou koledovat, aby to město bylo přívětivé, aby všichni otevřeli a abychom byli my, obyvatelé Nového Jičína, štědří.”

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v České republice. 35 procent výtěžku putuje na humanitární mezinárodní projekty Charity, 65 procent zůstává v místě výběru.

Nahlásit chybu


K tématu

Tříkrálový průvod prošel Novým Jičínem, mudrcové přijeli na koních

6. ledna 2026 12:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Šestý leden - svátek Tří králů - byl v Novém Jičíně dnem, kdy městem prošel Tříkrálový průvod. Připomněl známý biblický příběh a symbolicky zahájil putování koledníků v rámci charitativní sbírky.

Velkolepý průvod připomněl příběh Tří králů

8. ledna 2026 8:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Šestý leden - svátek Tří králů - byl v Novém Jičíně dnem, kdy městem prošel Tříkrálový průvod. Připomněl známý biblický příběh a symbolicky zahájil putování koledníků v rámci charitativní sbírky.

Dvě stě let staré varhany u sv. Mikuláše znovu zní

15. prosince 2025 7:23 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V kostele sv. Mikuláše v novojičínské části Žilina se konala slavnostní mše. Během bohoslužby byly požehnány opravené varhany staré více než 200 let.


Stavba jižního obchvatu Opavy běží i v zimě a míří k listopadovému otevření

Dnes 8:26 | Opava | Yvona Fajtová

Stavba jižního obchvatu Opavy, který zároveň poslouží jako obchvat Otic, běží přesně rok. Podle Ředitelství silnic a dálnic pokračují práce podle harmonogramu a nová silnice by měla být uvedena do provozu letos v listopadu.

Hasiči z Koblova a Antošovic mají rafty i neoprény. Ostrava vybavila všechny dobrovolné sbory

Některé části Slezské Ostravy byly při povodních v roce 2024 silně zasaženy a při tom se ukázala důležitost dobrovolných sborů hasičů. Město nyní vybavilo všechny jednotky novou technikou a materiálem, aby byly na podobné situace lépe připraveny. Hasiči z Koblova a Antošovic dokonce dostali rafty a speciální obleky do vody.

V Havířově se učí rodiče poskytovat první pomoc novorozencům, o školení je velký zájem

Včera 10:31 | Havířov | Bára Kelnerová

Správné uvolnění dýchacích cest i resuscitace má u novorozenců svá specifika. Moravskoslezská nemocnice v Havířově proto pořádá pro rodiče praktické školení, o které je velký zájem.

Slezská Ostrava nechává kontrolovat zdravotní stav stromů, do dubna jich arboristé projdou 12 tisíc

Dvanáct tisíc stromů projde ve Slezské Ostravě do dubna dendrologickým průzkumem. Arboristé zkontrolují jejich zdravotní stav i možná poškození a navrhnou případná opatření. Většina zatím prověřených stromů je v pořádku, aktuálně arboristé pokračují na Ústředním hřbitově.

Meteorologická stanice nepřetržitě monitoruje data na mostu v Českém Těšíně, automaticky umí spustit systém postřiku solankou

Meteorologická stanice nepřetržitě monitoruje data na mostu v Českém Těšíně. Speciální zařízení pak umí spustit systém postřiku solankou. Silničáři tam nemusí zajíždět, protože technologie brání vzniku ledovky.

Hořel motor, sedačky a zadní část kabiny. Pět lidí se dostalo ven z hořícího autobusu

Dnes 10:13 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ze zatím neznámých důvodů začal hořet autobus v obci Větřkovice na Opavsku. Čtyři cestující a řidič se stihli dostat ven ještě před příjezdem hasičů. Požár způsobil škodu za 400 tisíc korun.

Přehrada Baška už se po rekonstrukci zase naplňuje vodou

Dnes 9:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Přehrada Baška poblíž Frýdku-Místku už se zase naplňuje vodou. Společnost Povodí Odry dokončila rekonstrukci vodního díla a do přehrady se tak může vrátit nejen voda, ale i ryby.

O podobě náměstí gen. Svobody v Zábřehu mohli obyvatelé diskutovat na veřejném setkání

Včera 20:00 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Jak bude vypadat náměstí gen. Svobody v Ostravě-Zábřehu měli možnost řešit autoři projektu s veřejností. Diskuze se zaměřila na budoucí využití prostoru, jeho přírodnější charakter, dopravní řešení i vytvoření místa pro společenské a kulturní akce.

Chodci a cyklisté na cestách také chybují. Policisté kontrolují jejich bezpečí

Dnes 9:42 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Chodci a cyklisté patří k nejohroženějším v dopravě. Policisté v Moravskoslezském kraji se proto zaměřili na jejich viditelnost a prohřešky, jako je chůze na červenou nebo ignorování reflexních prvků. Jen za leden došlo v regionu k více než třiceti střetům s chodci.

Ostrov povodňového odpadu na Těrlické přehradě museli bagrem zlikvidovat hasiči

Včera 11:50 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Těžkou techniku museli použít hasiči k rozbití a odstranění ostrova z povodňového odpadu, který se vytvořil v ústí Těrlické přehrady. Na velké kmeny a množství dalšího materiálu musel být přivolán bagr z hasičského útvaru v Hlučíně.

Dětem v mateřince v Hückelově vile čtou před spaním i babičky

Dnes 11:58 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Pohádky před spaním nechybí v žádné mateřské škole a obvykle je čtou paní učitelky. Ovšem za dětmi do mateřinky Montessori přicházejí předčítat i babičky, respektive členky seniorského spolku Být spolu aktivní.

Nejhůře je na tom v Novém Jičíně zápasnická tělocvična

Město je od poloviny loňského roku vlastníkem sportovišť tělovýchovné jednoty. Jejich správcem se staly technické služby. Tři z areálů jsou po rekonstrukci, v řešení je špatný stav tělocvičny a kuželny.

Butovická žila Valentýnem a relaxačním týdnem

Včera 17:25 | Studénka | Petra Dorazilová

Žákovský parlament Základní školy Butovická uspořádal u příležitosti Valentýna akci, která zpříjemnila žákům vyučovací den. Připraveny byly valentýnské vzkazy, které si mohli spolužáci navzájem posílat.

Nový Jičín zabodoval věží, dymnou jizbou a QR kódy. Stal se historickým městem kraje

Včera 14:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín zvítězil v krajském kole soutěže Historické město roku 2025. Odborná komise ocenila mimo jiné zpřístupnění kostelní věže s vyhlídkou na městskou památkovou rezervaci.

Novojičínsko bylo obvyklé, hasiči ale pomáhali i jinde

Včera 12:19 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínští hasiči vyhodnotili rok 2025. Z hlediska počtu zásahů patřil k těm standardním. Mimořádné události, u kterých hasiči pomáhali, se odehrály v Hustopečích nad Bečvou a na hranicích se Slovenskem.

Knihovna nabízí i uměleckou relaxaci nebo poznání

Včera 10:10 | Studénka | Petra Dorazilová

Knihovna ve Studénce pojala začátek roku ve svižném tempu. Zahájila další semestr Virtuální univerzity třetího věku, pořádá kurz relaxační kresby a k tomu nabízí populární přednášky cestovatelů a spisovatelů.

Tříkrálový průvod vyslal koledníky do ulic Nového Jičína
Vydáno 9. ledna 2023 8:30, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Tříkrálovou sbírku podpořil v Novém Jičíně i průvod Tří králů. Ten symbolicky vyslal koledníky do ulic a připomněl význam této dobrovolnické akce pořádané Charitou na pomoc lidem, kteří se ocitli v nouzi.

Průvod Tří králů vyrazil 6. ledna od sídla novojičínské Charity a zamířil na náměstí k budově radnice, kde se k němu připojili i zástupci města. Cílem symbolického putování byl dřevěný betlém, tam už tři mudrce a jejich doprovod vyhlížely děti z mateřských a základních škol.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Jsme rádi, že se to zase podařilo uspořádat. Vzniklo to vlastně proto, že jsme byli neustále zváni do školek, abychom jim ve školce udělali Tři krále, ale nás zaměstnanců Charity není mnoho, takže jsme to nebyli schopni personálně zajistit. Takže jsme si řekli, že uděláme jednu velkou akci a tam pozveme všechny školky a uvidí ty Tři krále ve vší parádě.”
děti ze ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá:
“Jmenují se Kašpar, Melichar a Baltazar.”
“Ve škole jsem si vyrobili korunky na ten průvod.”
“Líbilo se mi, jak tady všichni přišli v řadě a hráli takové hezké písničky.”

Slavnostním průvodem Charita oficiálně vyslala do ulic tříkrálové koledníky, kteří budou procházet městy a obcemi do 15. ledna.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Záměry sbírky jsou podobné jako v předchozích letech, trošku jsem je přejmenovali a rozšiřujeme záběr té humanitární pomoci, je to i pomoc v této složité ekonomické době, budeme pomáhat s kroužky, budeme nadále pomáhat těm, kteří se nemohou postarat o své blízké.”
Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín: “Je krásné, že konečně můžeme ty Vánoce tak nějak reálně naplnit. Tady už nemyslíme jen na ty děti a příbuzné, ale konečně myslíme i na ty potřebné, na ty okrajové, na ty, kteří potřebují pomoc.”
Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Já jsem moc rád, že Tři králové zavítali do Nového Jičína, za což patří velký dík novojičínské Charitě v čele s jejím panem ředitelem, a byla tím zahájena Tříkrálová sbírka. Je to opravdu jedna z největších akcí, kdy finanční pomoc nás všech může pomoci těm lidem, kteří to opravdu potřebují. Budu moc rád, když budeme i my Novojičíňáci štědří a přispějeme na dobrou věc.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je určitě důležitá, protože ty peníze, které se vyberou v našem městě, tak v tom našem městě také skončí. Já bych chtěl poděkovat Charitě, která tuto sbírku každoročně organizuje, a přeji všem, kteří budou koledovat, aby to město bylo přívětivé, aby všichni otevřeli a abychom byli my, obyvatelé Nového Jičína, štědří.”

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v České republice. 35 procent výtěžku putuje na humanitární mezinárodní projekty Charity, 65 procent zůstává v místě výběru.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000035142/trikralovy-pruvod-vyslal-koledniky-do-ulic--noveho-jicina