Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Divadelní dílna opět oživila kouzlo lesního divadla

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

Kamenné divadlo na Skalkách se otevřelo pro další ročník Divadelní dílny. Konala se dva dny a pobavila dospělé i dětské publikum.

Kouzlo Kamenného divadla ožilo během 27. ročníku Divadelní dílny. Dvoudenní přehlídka začala pátečním večerem pro dospělé publikum, vystoupilo tu autorské divadlo černého humoru z Havířova a v improvizačním představení trio Josef Polášek, Martin Zbrožek a Lukáš Pavlásek. V sobotu organizátoři z městského kulturního střediska zacílili na děti.

Markéta Dendišová, MKS Nový Jičín: “Dnešní den zahájilo divadélko z Fokusu, mladší děti. Dále nás čeká Divadlo Navětvi, které zahraje dvakrát Ezopovy bajky. Dále Divadlo Koráb se hrou o Kocourovi v botách. Děti se s námi také vydají na divadelní stezku, kde se zapojí do pohádky, budou řešit i loupežný případ v pohádkové říši. Večer nás čeká tradičně ohňová show.”

  Toto je ukázka ze zahajovacího představení Divadelního kroužku Střediska volného času Fokus, který funguje dva roky a je určen menším dětem z prvního stupně základních škol. Nazvali jej Jacobe, kde jsi?.... aneb svatba nesvatba.

  Barbora Vahalíková, lektorka Divadelního kroužku SVČ Fokus: “Oproti minulému roku jsme chtěli udělat změnu, aby děti neměly moc textu. Takže jsme dětem v průběhu roku zadávali úkoly a ony tvořili scénky, které jsme dávali dohromady, a díky tomu vzniklo toto představení. Takže to, co jste viděli, je jejich práci, co si děti vymyslely a napsaly.”
  Agáta Podhajská, Divadelní kroužek SVČ Fokus: “Já jsem přispěla scénkou s pohřbem a svatbou. Bylo to tady hodně dobré, je to úplně jiné, než hrát ve Fokusu.”
  Linda Růžičková, Divadelní kroužek SVČ Fokus: “Líbilo se mi, že jsme tu zahráli dvě verze konce, ty svatby, a bylo to vtipné. A dobře se mi tu hrálo.”
  Oliver Tlach, Divadelní kroužek SVČ Fokus: “Já jsem hlavní role, takže beze mne by to vůbec nefungovalo. A hrálo se mi úplně perfektně.”
  Barbora Vahalíková, lektorka Divadelního kroužku SVČ Fokus: “Byli boží. V těchto podmínkách jsme hráli s úplně jinými rekvizitami a byli boží, moc si to užili a bylo vidět, že je to baví.”

  Mezi jednotlivými představeními provázel programem písničkář Tom Strom, který je osobitým moderátorem Divadelní dílny čtvrtým rokem.

  Tom Strom, písničkář a moderátor: “Mě moc těší, že to můžu moderovat. Já jsem písničkář, to je hlavní, co dělám, a kromě toho pracuji s dětmi ve školce a ve škole. Takže já komunikuji s dětmi, zpívám jim svoje písničky. Písničky jsou vesměs moje, občas použiji něco od Svěráka, Uhlíře, Nohavici, a mezi to se snažím říkat něco o těch představeních a být moderátorem. Takže taková moje improvizace.”

  Program Divadelní dílny doplnila jako vždy i akrobatická vystoupení a pohybové workshopy a také tvořivá dílnička.

  Nahlásit chybu


  K tématu

  Ozdobte stezku na Skalkách svým malovaným kamínkem

  23. října 2023 14:39 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Kamínková stezka - to je myšlenka propojení procházky v přírodě s malováním putovních kamínků. V Novém Jičín vede v lokalitě na Skalkách. Původní facebookovou aktivitu nyní podpořilo oficiální posvěcení městem.

  Lesopark je v péči zahradníků technických služeb

  14. srpna 2023 10:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Lesopark Skalky je unikátním zahradnicko-architektonickým počinem. Tisícovky stromů, keřů a květin, které zde rostou, ale vyžadují neustálou péči. Ta byla od letošního roku svěřena do rukou zahradníků technických služeb města.

  Poslední novojičínská lokalita pro stavbu domků hledá jména ulic

  Pod Skalkou v Novém Jičíně pokračuje příprava infrastruktury pro 23 stavebních parcel. Současně tu vznikají dvě nové ulice, pro které radnice hledá jména. Podle územního plánu je to poslední lokalita ve městě, kde je možné rodinné domy stavět.


  V Opavě-Kateřinkách začne výstavba nového parkoviště. Nabídne 40 míst i zeleň

  Včera 15:53 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

  V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

  Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

  Nový domov v Karviné si při včerejším výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

  Děti se zdravotním postižením si užily letní tábor v Hradci nad Moravicí. Zatančily si i s Markétou Konvičkovou

  Včera 13:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

  Rotary club Opava opět po roce uspořádal týdenní tábor pro hendikepované děti i dospělé. Tentokrát na téma čáry a kouzla. Probíhal v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí a nabídl pestrý program.

  Na pomoc Bulharsku vyrazili hasiči z Hlučína. Budou se starat o hasící vrtulníky

  Na pomoc Bulharsku, které sužuje rozsáhlý lesní požár, vyrazili členové Hasičského záchranného útvaru z Hlučína. Jednotka se bude starat o podporu vrtulníků, které Česká republika také do zasažených oblastí vysílá.

  Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

  Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

  Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

  Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

  Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

  16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

  Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

  Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

  Dnes 6:43, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

  Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

  Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

  Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

  Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

  Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

  Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

  Naučili se nové výtvarné techniky a teď už na Staré poště vystavují

  Městské kulturní středisko pořádá už léta výtvarné kurzy. Jejich absolventi mají nejen možnost naučit se novým výtvarným technikám, zdokonalit se, ale také mají šanci mít svou výstavu. Ta se právě teď v červenci koná na Staré poště.

  Každou středu patří odpolední program dětem. Letos začal Letní festival bublinami

  Také letos se ve Studénce mohou děti i dospělí těšit na programy, které budou doprovázet prázdninový čas. Letní festival nabídne dvacítku akcí. Odstartovala ho bublinová show.

  Festival pod Kaštany v Novém Jičíně spojil legendy i místní písničkáře

  Profesionální kapely, ale také skvělá šance pro amatérské muzikanty. To je Festival pod Kaštany, který se konal v Novém Jičíně. Potěšil příznivce folkové muziky, bluegrassu i country.

  Studénka každý rok více kvete, už i před zámkem

  16. července 2024 16:54 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  Studénka v posledních letech více kvete. Postupně tu vznikají nové záhony, díky kterým je městská zeleň pestřejší a barevnější. Letos třeba přibyla nová výsadba před zámkem.

  Možnosti parkování v Novém Jičíně rozšíří letos více než třicítka míst

  Nový Jičín se každý rok snaží rozšířit počty parkovacích míst. Letos se jejich kapacita nejvýrazněji zvýší v bytové zástavbě na Vančurově ulici, kde vzniká i úplně nová odstavná plocha pro třináct vozidel.

  Přilba může zachránit život, zdůrazňovali na cyklostezce Koleje policisté a BESIP

  16. července 2024 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

  Novojičínští policejní preventisté a zástupci BESIPU se připojili ke 14. ročníku celorepublikové kampaně “Na kole jen s přilbou”. Na důležitost nošení této ochranné pomůcky upozorňovali dospělé i děti na cyklostezce Koleje.

  Divadelní dílna opět oživila kouzlo lesního divadla
  Vydáno 27. června 2024 7:40, Nový Jičín, Petra Dorazilová
  Kamenné divadlo na Skalkách se otevřelo pro další ročník Divadelní dílny. Konala se dva dny a pobavila dospělé i dětské publikum.

  Kouzlo Kamenného divadla ožilo během 27. ročníku Divadelní dílny. Dvoudenní přehlídka začala pátečním večerem pro dospělé publikum, vystoupilo tu autorské divadlo černého humoru z Havířova a v improvizačním představení trio Josef Polášek, Martin Zbrožek a Lukáš Pavlásek. V sobotu organizátoři z městského kulturního střediska zacílili na děti.

  Markéta Dendišová, MKS Nový Jičín: “Dnešní den zahájilo divadélko z Fokusu, mladší děti. Dále nás čeká Divadlo Navětvi, které zahraje dvakrát Ezopovy bajky. Dále Divadlo Koráb se hrou o Kocourovi v botách. Děti se s námi také vydají na divadelní stezku, kde se zapojí do pohádky, budou řešit i loupežný případ v pohádkové říši. Večer nás čeká tradičně ohňová show.”

   Toto je ukázka ze zahajovacího představení Divadelního kroužku Střediska volného času Fokus, který funguje dva roky a je určen menším dětem z prvního stupně základních škol. Nazvali jej Jacobe, kde jsi?.... aneb svatba nesvatba.

   Barbora Vahalíková, lektorka Divadelního kroužku SVČ Fokus: “Oproti minulému roku jsme chtěli udělat změnu, aby děti neměly moc textu. Takže jsme dětem v průběhu roku zadávali úkoly a ony tvořili scénky, které jsme dávali dohromady, a díky tomu vzniklo toto představení. Takže to, co jste viděli, je jejich práci, co si děti vymyslely a napsaly.”
   Agáta Podhajská, Divadelní kroužek SVČ Fokus: “Já jsem přispěla scénkou s pohřbem a svatbou. Bylo to tady hodně dobré, je to úplně jiné, než hrát ve Fokusu.”
   Linda Růžičková, Divadelní kroužek SVČ Fokus: “Líbilo se mi, že jsme tu zahráli dvě verze konce, ty svatby, a bylo to vtipné. A dobře se mi tu hrálo.”
   Oliver Tlach, Divadelní kroužek SVČ Fokus: “Já jsem hlavní role, takže beze mne by to vůbec nefungovalo. A hrálo se mi úplně perfektně.”
   Barbora Vahalíková, lektorka Divadelního kroužku SVČ Fokus: “Byli boží. V těchto podmínkách jsme hráli s úplně jinými rekvizitami a byli boží, moc si to užili a bylo vidět, že je to baví.”

   Mezi jednotlivými představeními provázel programem písničkář Tom Strom, který je osobitým moderátorem Divadelní dílny čtvrtým rokem.

   Tom Strom, písničkář a moderátor: “Mě moc těší, že to můžu moderovat. Já jsem písničkář, to je hlavní, co dělám, a kromě toho pracuji s dětmi ve školce a ve škole. Takže já komunikuji s dětmi, zpívám jim svoje písničky. Písničky jsou vesměs moje, občas použiji něco od Svěráka, Uhlíře, Nohavici, a mezi to se snažím říkat něco o těch představeních a být moderátorem. Takže taková moje improvizace.”

   Program Divadelní dílny doplnila jako vždy i akrobatická vystoupení a pohybové workshopy a také tvořivá dílnička.

   Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000043762/divadelni-dilna-opet-ozivila-kouzlo-lesniho-divadla