Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město prodává bývalou hasičárnu v Kojetíně, místní nesouhlasí

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

Město prodá bývalou požární zbrojnici v Kojetíně. Tento záměr přijalo potřebnou většinou zastupitelstvo. Nesouhlas s prodejem přišli do auly radnice vyslovit členové osadního výboru a občané této místní části.

Návrh na prodej bývalé požární zbrojnice v novojičínské části Kojetíně zazněl poprvé před čtyřmi lety. Tehdy zastupitelé hlasy Kojetínských vyslyšeli s tím, aby pro budovu našli využití v rámci spolkového života. Letos v červnu se záměr prodeje objevil na jednání zastupitelů znovu.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Zastupitelstvo města schválilo prodej objektu bývalé požární zbrojnice v místní části Kojetín, na základě nabídkového řízení, které bylo vyhlášeno v minulých měsících. Přihlásil se pouze jeden zájemce, který splnil všechny podmínky, takže byl schválen prodej tomuto žadateli. Ten prodej, respektive zbytnost tohoto objektu, vychází z auditu, který město nechalo zpracovat když v roce 2019. Vzhledem k tomu, že objekt není využívaný, v jakém je technickém stavu, tak byl doporučen k prodeji. Tento záměr už byl jednou projednáván na zastupitelstvu města v roce 2019, nicméně nebyl tehdy schválen a v podstatě bylo dohodnuto, že bude monitorováno, jak je tento objekt využíván ze strany, ať už osadního výboru nebo Sportovního klubu Kojetín, který má tento objekt ve výpůjčce. Když pomineme dva roky covidu a omezení činnosti, tak během těch dalších dvou let se v podstatě v tomto objektu nic nedělo a sami místní už dnes deklarují, že tento objekt mají pouze k využití jako sklad věcí.”

Objekt tedy město prodá za 884 000 korun společnosti UAX s.r.o., záměrem využití má být prezentační showroom firmy.

Hlasování zastupitelů o prodeji bylo těsné, záměr byl schválen 15 hlasy, proti byli 3, 5 se zdrželo.

Jaroslav DvořáK (SOCDEM), zastupitel Nového Jičína: “Samozřejmě, rozumíme tomu, že ta budova není v dobrém stavu, že by byla potřeba do ní investovat. Vnímáme i to, že v minulosti byly nějaké dohody mezi vedením města a osadním výborem, potažmo občany Kojetína, že bude ten objekt využíván. Na druhou stranu, v Kojetíně není moc objektů města. A ty osadní výbory, to jsou zástupci té místní části, a mělo by se na jejich názor dát. Od toho byli zvoleni, od toho je ten orgán, osadní výbor, a ten se jednoznačně postavil proti prodeji.”

Nesouhlas s prodejem přišli členové osadního výboru a občané Kojetína deklarovat i do auly radnice.

Lubomír Zrník, předseda osadního výboru v Kojetíně: “Nesouhlasíme s tím, stejně tak, jako před třemi lety. Dali jste nám tenkrát tři roky na to, ať to nějakým způsobem využijeme nebo ať založíme nějaký hasičský sbor a podobně, ale myslím si, že tři roky je v současné době krátká doba na to, aby se tyto spolky zakládaly, když víme, že se spíše některé ruší. Takže za osadní výbor tady říkám veřejně, že osadní výbor byl proti tomu prodeji.”

Nicméně zástupci radnice, kteří pro prodej hlasovali, argumentovali i tím, že osadní výbor má v Kojetíně k dispozici něco jako spolkový dům, a to objekt číslo popisné 7, tedy bývalou prodejnu potravin a hospodu, který je postupně rekonstruován. 

   Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Město do něj vkládá každoročně mezi 400 až 700 tisíc korunami, a tento objekt představuje důstojný stánek a důstojné zázemí pro aktivity obyvatel v této místní části. Stejně tak je v Kojetíně venkovní areál, kde je nezbytné zázemí pro venkovní aktivity.”
Nahlásit chybu


K tématu

Nový Jičín převezme od tělovýchovné jednoty tribunu, aby ji mohl zbourat

Město Nový Jičín převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

Skatepark letos bude, jeho stavba u stadionu v létě začíná

22. července 2023 7:31 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V areálu letního stadionu začíná stavba skateparku. Město jej plánovalo vybudovat už v loňském roce, nicméně se nezdařilo získat zhotovitele zakázky.

Do parkování letos Nový Jičín investuje více než 5 milionů

20. července 2023 10:52 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Letní stavební ruch v Novém Jičíně se týká i parkování. Nová parkovací místa vznikají například ve Smetanových sadech. Jinde vedou stavební práce k úpravám ploch tak, aby na nich mohla auta stát legálně.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 10:12, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Naučili se nové výtvarné techniky a teď už na Staré poště vystavují

Městské kulturní středisko pořádá už léta výtvarné kurzy. Jejich absolventi mají nejen možnost naučit se novým výtvarným technikám, zdokonalit se, ale také mají šanci mít svou výstavu. Ta se právě teď v červenci koná na Staré poště.

Každou středu patří odpolední program dětem. Letos začal Letní festival bublinami

Také letos se ve Studénce mohou děti i dospělí těšit na programy, které budou doprovázet prázdninový čas. Letní festival nabídne dvacítku akcí. Odstartovala ho bublinová show.

Festival pod Kaštany v Novém Jičíně spojil legendy i místní písničkáře

Profesionální kapely, ale také skvělá šance pro amatérské muzikanty. To je Festival pod Kaštany, který se konal v Novém Jičíně. Potěšil příznivce folkové muziky, bluegrassu i country.

Studénka každý rok více kvete, už i před zámkem

Studénka v posledních letech více kvete. Postupně tu vznikají nové záhony, díky kterým je městská zeleň pestřejší a barevnější. Letos třeba přibyla nová výsadba před zámkem.

Možnosti parkování v Novém Jičíně rozšíří letos více než třicítka míst

Nový Jičín se každý rok snaží rozšířit počty parkovacích míst. Letos se jejich kapacita nejvýrazněji zvýší v bytové zástavbě na Vančurově ulici, kde vzniká i úplně nová odstavná plocha pro třináct vozidel.

Přilba může zachránit život, zdůrazňovali na cyklostezce Koleje policisté a BESIP

Novojičínští policejní preventisté a zástupci BESIPU se připojili ke 14. ročníku celorepublikové kampaně “Na kole jen s přilbou”. Na důležitost nošení této ochranné pomůcky upozorňovali dospělé i děti na cyklostezce Koleje.

Město prodává bývalou hasičárnu v Kojetíně, místní nesouhlasí
Vydáno 28. června 2024 14:37, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Město prodá bývalou požární zbrojnici v Kojetíně. Tento záměr přijalo potřebnou většinou zastupitelstvo. Nesouhlas s prodejem přišli do auly radnice vyslovit členové osadního výboru a občané této místní části.

Návrh na prodej bývalé požární zbrojnice v novojičínské části Kojetíně zazněl poprvé před čtyřmi lety. Tehdy zastupitelé hlasy Kojetínských vyslyšeli s tím, aby pro budovu našli využití v rámci spolkového života. Letos v červnu se záměr prodeje objevil na jednání zastupitelů znovu.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Zastupitelstvo města schválilo prodej objektu bývalé požární zbrojnice v místní části Kojetín, na základě nabídkového řízení, které bylo vyhlášeno v minulých měsících. Přihlásil se pouze jeden zájemce, který splnil všechny podmínky, takže byl schválen prodej tomuto žadateli. Ten prodej, respektive zbytnost tohoto objektu, vychází z auditu, který město nechalo zpracovat když v roce 2019. Vzhledem k tomu, že objekt není využívaný, v jakém je technickém stavu, tak byl doporučen k prodeji. Tento záměr už byl jednou projednáván na zastupitelstvu města v roce 2019, nicméně nebyl tehdy schválen a v podstatě bylo dohodnuto, že bude monitorováno, jak je tento objekt využíván ze strany, ať už osadního výboru nebo Sportovního klubu Kojetín, který má tento objekt ve výpůjčce. Když pomineme dva roky covidu a omezení činnosti, tak během těch dalších dvou let se v podstatě v tomto objektu nic nedělo a sami místní už dnes deklarují, že tento objekt mají pouze k využití jako sklad věcí.”

Objekt tedy město prodá za 884 000 korun společnosti UAX s.r.o., záměrem využití má být prezentační showroom firmy.

Hlasování zastupitelů o prodeji bylo těsné, záměr byl schválen 15 hlasy, proti byli 3, 5 se zdrželo.

Jaroslav DvořáK (SOCDEM), zastupitel Nového Jičína: “Samozřejmě, rozumíme tomu, že ta budova není v dobrém stavu, že by byla potřeba do ní investovat. Vnímáme i to, že v minulosti byly nějaké dohody mezi vedením města a osadním výborem, potažmo občany Kojetína, že bude ten objekt využíván. Na druhou stranu, v Kojetíně není moc objektů města. A ty osadní výbory, to jsou zástupci té místní části, a mělo by se na jejich názor dát. Od toho byli zvoleni, od toho je ten orgán, osadní výbor, a ten se jednoznačně postavil proti prodeji.”

Nesouhlas s prodejem přišli členové osadního výboru a občané Kojetína deklarovat i do auly radnice.

Lubomír Zrník, předseda osadního výboru v Kojetíně: “Nesouhlasíme s tím, stejně tak, jako před třemi lety. Dali jste nám tenkrát tři roky na to, ať to nějakým způsobem využijeme nebo ať založíme nějaký hasičský sbor a podobně, ale myslím si, že tři roky je v současné době krátká doba na to, aby se tyto spolky zakládaly, když víme, že se spíše některé ruší. Takže za osadní výbor tady říkám veřejně, že osadní výbor byl proti tomu prodeji.”

Nicméně zástupci radnice, kteří pro prodej hlasovali, argumentovali i tím, že osadní výbor má v Kojetíně k dispozici něco jako spolkový dům, a to objekt číslo popisné 7, tedy bývalou prodejnu potravin a hospodu, který je postupně rekonstruován. 

   Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Město do něj vkládá každoročně mezi 400 až 700 tisíc korunami, a tento objekt představuje důstojný stánek a důstojné zázemí pro aktivity obyvatel v této místní části. Stejně tak je v Kojetíně venkovní areál, kde je nezbytné zázemí pro venkovní aktivity.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000043798/mesto-prodava-byvalou-hasicarnu-v-kojetine-mistni-nesouhlasi