Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní léto zve na náměstí, do zahrady i k Hückelům

Nový Jičín |

Také letos se Novojičíňáci mohou těšit na sérii open air akcí, které se budou konat pod hlavičkou Kulturního léta. V nejbližších dnech to bude Kouzelný den v Hückelových vilách a nebo Divadelní dílna.

Městské kulturní středisko začalo pořádat open air akce pod názvem Kulturní léto od roku 2000, a také letos je nabídka různých venkovních koncertů, divadel a dalších akcí součástí letních měsíců.

Ondřej Rečka, ředitel MKS Nový Jičín: “Snažíme se připravovat akce tak, aby si každý našel to své, a snaží se využít mnoho krásných míst v Novém Jičíně, ať už je to Masarykovo náměstí, Smetanovy sady, amfiteátr Skalky, budeme také v kamenném divadle, takže si myslím, že je pestrá paleta těch míst, kde bude akce konat.”

Hned ta první, která je před námi, se koná v sobotu 31. května, je to 5. ročník Kouzelného dne v Hückelových vilách. Tato akce mimochodem získala ocenění města Nový Jičín jako Kulturní počin roku 2024.

Ondřej Rečka, ředitel MKS Nový Jičín: “Letos se koná na oslavu místního rodáka Eduarda Veitha. Návštěvník se bude moci přenést do období první republiky, kdy oslavíme tuto dobu. Akce začíná ve 12 hodin, po celou dobu bude možné navštívit jednu z Hückelových vil, což je oblíbená prohlídka, která v loňských ročnících sklidila velký úspěch. Kromě toho budou součástí i prohlídky továrny Tonak, ale tady je třeba registrace. Tu je možné udělat na našich webových stránkách.”

V polovině června (13. a 14.) je pak na programu další stálice v nabídce kulturního střediska, a to Divadelní dílna v kamenném divadel. Letos tedy její 27. ročník.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Bude pobíhat tradičně v pátek a v sobotu. V pátek jsou připravena studentská divadla, moderátorem bude stand-up komik Jan Geryk, a tento program je určen spíše dospělým a studentům. Celé sobotní odpoledne už je tradičně věnováno rodinám s dětmi, připravena je spousta pohádkových divadelních představení, tvořivé workshopy, ohnivá show a bude i divadelní stezka.”

Prázdniny mohou děti, zejména z mateřských a základních škol, přivítat v pátek 27. června, kdy se Masarykovo náměstí promění ve Svět fantazie. Pro teenagery bude o den později na Skalkách velký lifestylový festival.

Když nahlédneme do července, i ten už má svou klasiku.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Festival Pod kaštany si našel své místo v Kulturním létě v Novém Jičíně, je to country a folkový festival, který se koná v zahradě Nové Slunce.”

Kulturní léto je směsicí programů, jejich pořadatelem je nejen kulturní středisko, ale také další městské organizace a soukromé subjekty. Kompletní přehled je na webu akce.novyjicin.

Nahlásit chybu


K tématu

Kulišťárium skvěle vyřešilo skulinu v programu Novojičínského léta

22. srpna 2025 10:02 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Prostor kolem jezírka v novojičínských Smetanových sadech obsadilo Kulišťárium. Jednalo se o zbrusu novou letní akci městského kulturního střediska. Nabídla třeba mobilní bludiště nebo tanec s kozou.

Léto vybízí k poslechu koncertů na náměstí i k tanci v parku

17. července 2025 16:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Prázdniny ve městě provází už čtvrt století programy Kulturního léta a postupně se rozrůstají, co do pestrosti žánrů i využití lokalit. V nejbližších dnech se lidé mohou těšit na koncert na náměstí, ale také na Taneční večer ve Smetanových sadech.

U jezírka bylo možné projít bludištěm a vidět kozí tanec, teď kulturní léto láká na Kaczi

20. srpna 2025 8:38 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Prostor kolem jezírka ve Smetanových sadech obsadilo Kulišťárium. Jednalo se o zbrusu novou letní akci městského kulturního střediska. Nabídla třeba mobilní bludiště nebo tanec s kozou.


Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

Včera 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

Včera 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Klub historických vozidel představil plán srazů a jízd

Včera 7:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

26. června 2026 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

V minulosti pobodal a znásilnil desetiletou dívku. Vyšel z vězení a zaútočil znovu

26. června 2026 9:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská připravila pro děti i rodiče zábavné odpoledne

25. června 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor, JEDU!!! Tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

BEZ KOMENTÁŘE: Studénka zažila svou první pivní slavnost

Včera 6:36 | Studénka | Jan Plášil

Pivní slavnosti jsou novou akcí, která letos poprvé obohatila nabídku kulturně-společenských programů ve Studénce. Místem jejich konání byl areál koupaliště. Za jejich zrodem stojí organizace Sport a kultura a hospůdka Na Plovárně.

Novojičínské Pivobraní není jen o pivu, je to hudební festival v historických kulisách

26. června 2026 7:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínské Pivobraní letos vzdorovalo tropickým teplotám i prudkému lijáku. Návštěvníky ovšem nic z toho neodradilo a užili si festival piva, dobré zábavy a koncertů naplno.

Házenkáři Studénky se po třech letech vrací do I. ligy

25. června 2026 8:57 | Studénka | Petra Dorazilová

Muži Studénky v tomto soutěžním ročníku národní házené jasně vévodili druholigové tabulce. Cíl tak byl jediný - návrat do 1. ligy. Splnit se jej podařilo.

Jedlá zahrada učí, baví i sytí děti novojičínské školky Máj

25. června 2026 7:28 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.

Oderské dny opět bavily všechny generace, zazářili Střihavka, Kohoutová i N.O.H.A

24. června 2026 9:30 | Odry | Michal Slonina

Slunečné počasí, prodejní stánky, zábavné atrakce i hvězdní interpreti - tak vypadaly letošní Oderské dny. Za kulturou dorazily stovky lidí.

Kameny zmizelých v centru Fulneku připomínají členy židovských rodin, kteří se nevrátili z války

23. června 2026 13:05 | Fulnek | Libor Běčák

Také ve Fulneku si lidé připomněli památku obyvatel města, kteří nepřežili II. světovou válku. Setkání pozůstalých se školáky a tradiční židovský obřad na náměstí byl plný emocí.

Kulturní léto zve na náměstí, do zahrady i k Hückelům
Vydáno 24. května 2025 13:57, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Také letos se Novojičíňáci mohou těšit na sérii open air akcí, které se budou konat pod hlavičkou Kulturního léta. V nejbližších dnech to bude Kouzelný den v Hückelových vilách a nebo Divadelní dílna.

Městské kulturní středisko začalo pořádat open air akce pod názvem Kulturní léto od roku 2000, a také letos je nabídka různých venkovních koncertů, divadel a dalších akcí součástí letních měsíců.

Ondřej Rečka, ředitel MKS Nový Jičín: “Snažíme se připravovat akce tak, aby si každý našel to své, a snaží se využít mnoho krásných míst v Novém Jičíně, ať už je to Masarykovo náměstí, Smetanovy sady, amfiteátr Skalky, budeme také v kamenném divadle, takže si myslím, že je pestrá paleta těch míst, kde bude akce konat.”

Hned ta první, která je před námi, se koná v sobotu 31. května, je to 5. ročník Kouzelného dne v Hückelových vilách. Tato akce mimochodem získala ocenění města Nový Jičín jako Kulturní počin roku 2024.

Ondřej Rečka, ředitel MKS Nový Jičín: “Letos se koná na oslavu místního rodáka Eduarda Veitha. Návštěvník se bude moci přenést do období první republiky, kdy oslavíme tuto dobu. Akce začíná ve 12 hodin, po celou dobu bude možné navštívit jednu z Hückelových vil, což je oblíbená prohlídka, která v loňských ročnících sklidila velký úspěch. Kromě toho budou součástí i prohlídky továrny Tonak, ale tady je třeba registrace. Tu je možné udělat na našich webových stránkách.”

V polovině června (13. a 14.) je pak na programu další stálice v nabídce kulturního střediska, a to Divadelní dílna v kamenném divadel. Letos tedy její 27. ročník.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Bude pobíhat tradičně v pátek a v sobotu. V pátek jsou připravena studentská divadla, moderátorem bude stand-up komik Jan Geryk, a tento program je určen spíše dospělým a studentům. Celé sobotní odpoledne už je tradičně věnováno rodinám s dětmi, připravena je spousta pohádkových divadelních představení, tvořivé workshopy, ohnivá show a bude i divadelní stezka.”

Prázdniny mohou děti, zejména z mateřských a základních škol, přivítat v pátek 27. června, kdy se Masarykovo náměstí promění ve Svět fantazie. Pro teenagery bude o den později na Skalkách velký lifestylový festival.

Když nahlédneme do července, i ten už má svou klasiku.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Festival Pod kaštany si našel své místo v Kulturním létě v Novém Jičíně, je to country a folkový festival, který se koná v zahradě Nové Slunce.”

Kulturní léto je směsicí programů, jejich pořadatelem je nejen kulturní středisko, ale také další městské organizace a soukromé subjekty. Kompletní přehled je na webu akce.novyjicin.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000048871/kulturni-leto-zve-na-namesti-do-zahrady-i-k-huckelum