Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín buduje polopodzemní kontejnery na dalších třech místech

Nový Jičín |

Další polopodzemní kontejnery na odpad přibudou v Novém Jičíně. Nová tři stanoviště vzniknou v Loučce, v ulicích Dlouhá a Vančurova.

Novojičínská radnice má v plánu postavit v nejbližších zhruba třech letech na území města celkem 12 stanovišť s podzemními nebo polopodzemními kontejnery. Vloni vznikla první tři místa a letos přibudou další tři. 

Stavební práce už v červenci začaly na prvním stanovišti, a to tady v Loučce na ulici Jičínská.

Dalšími místy jsou ulice Dlouhá a Vančurova. V těchto třech lokalitách bude v součtu instalováno 14 odpadních nádob a město za ně zaplatí téměř 6,5 milionu korun.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Týká se to samozřejmě plastu a kovu, které se dneska třídí už dohromady. Dále papíru, potom tam máme taky sklo a elektroodpad. No ale potom to máme taky na směsný odpad, který se tam může ukládat ve větším objemu než do těch klasických kontejnerů.”
Marie Machková, tisková mluvčí města Nový Jičín: „Plastové kontejnery budou uložené v železobetonové jímce postavené na betonové desce. Odpadní prostor bude vysoký téměř tři metry, přičemž přibližně jeho polovina bude zapuštěná v podzemí.”
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “My jsme to na radě města poměrně dlouho zvažovali, jestli ano nebo ne, protože ty náklady jsou na výstavbu toho jednoho hnízda poměrně vysoké. Na druhou stranu přesvědčilo nás jednak to, že provozní náklady jsou nižší, protože ten objem je mnohem vyšší, takže je to zhruba 4,5x větší objem. A tím pádem i to svozové vozidlo nemusí jezdit tak často, takže to je tak ekonomická výhoda, že by to potom mělo vycházet ekonomicky lépe. “

Jakmile budou polopodzemní kontejnery alespoň v deseti lokalitách, pořídí město i nové vozidlo, které svoz zefektivní, bude vybaveno i lisem.

Nahlásit chybu


K tématu

Přibyly další kontejnery ukryté pod zemí

5. prosince 2025 13:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ve městě přibyly další stanoviště s polopodzemními kontejnery. Místa jsou esteticky vzhlednější a nádoby pojmou větší objem odpadu.

Nový Jičín má další polopodzemní kontejnery na odpad, méně zapáchají a jsou větší

3. prosince 2025 9:29 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Další stanoviště s polopodzemními kontejnery přibyly v Novém Jičíně. Místa jsou esteticky vzhlednější a nádoby pojmou větší objem odpadu.

Další kontejnery na odpad se přesunou pod zem, bude to v Loučce, na Vančurově a Dlouhé

30. července 2025 15:12 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ve městě přibudou další polopodzemní kontejnery na odpad. Nová tři stanoviště vzniknou v Loučce, v ulicích Dlouhá a Vančurova.


Frýdek-Místek nemá primátora, Petr Korč byl zastupitelstvem odvolán

Dnes 14:30 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Frýdku-Místku přineslo zastupitelstvo další nečekaný převrat. Primátor Petr Korč z hnutí Našem Město F-M byl ze své funkce odvolán. Pro jeho odvolání hlasovalo 24 ze 42 přítomných zastupitelů včetně zástupců koaličního hnutí ANO

Ostrava a Katovice chtějí vysokorychlostní propojení co nejdříve. Vlaky pojedou jen 40 minut

Včera 9:12 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě v Nové radnici se uskutečnilo velmi důležité jednání mezi vedením města, dopravními odborníky a zástupci Katovic. Týkalo se chystaného projektu vysokorychlostní železnice, která by měla propojit Ostravu s Polskem. Stavba by měla začít už za šest let.

Karviná buduje nové inhalatorium a rekonstruuje bývalé konírny

Dnes 11:34 | Karviná | Richard Kutěj

V parku Boženy Němcové v Karviné pokračují práce na dvou významných projektech. Nové solankové inhalatorium už pomalu roste do výšky a současně pokračuje také rozsáhlá rekonstrukce historických zámeckých koníren a bývalé mléčnice.

S BESIPEM na prázdniny, děti si osvěžily pravidla na dopravním hřišti

Dnes 10:34 | Havířov | Bára Kelnerová

Blížící se letní prázdniny jsou obdobím, kdy děti tráví více času venku, na kolech či koloběžkách. Právě proto pro ně byla na dopravním hřišti připravena tradiční akce S Besipem na prázdniny.

Domov Jistoty provozuje nové chráněné bydlení v Pískách

Domov Jistoty, který je příspěvkovou organizací kraje, poskytuje tři druhy pobytových služeb pro 93 klientů. V Pískách na Bohumínsku organizace otevřela nové chráněné bydlení pro šest klientů, které nabídne moderní a bezbariérové zázemí lidem s chronickým duševní onemocněním.

Podnikatelé zneužili evropské dotace, teď jim hrozí až deset let vězení

Dnes 11:32 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Moravskoslezští policisté odhalili dva případy, kdy podnikatelé zneužili evropské dotace. Místo aby peníze využili na slíbené projekty, naložili s nimi podle svého. Za podvody v řádech milionů korun jim teď hrozí až deset let za mřížemi.

Mladý řidič srazil chodkyni, další boural do svodidel. Jiný otočil dodávku na střechu

Včera 14:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Mladý řidič BMW ročníku 2007 srazil v Krnově o rok mladší chodkyni. Další devatenáctiletý řidič naboural u Velké Polomi do svodidel. Zraněna byla i jeho o rok mladší spolujezdkyně. A u Lichnova na Bruntálsku havaroval osmadvacetiletý řidič s dodávkou. Ta se přetočila několikrát přes střechu. U Dolní Suché také naboural 22letý řidič do mostu.

Novojičíňáci elektro třídí, k dobrým číslům pomáhá i soutěž škol

Včera 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ekosoutěž ve sběru nefunkčních elektrospotřebičů se pro základní školy v Novém Jičíně koná osmnáct let. Letos děti shromáždily více než 11 tisíc kusů drobných elektrozařízení. Pomáhají tak v podobné soutěži k vítězství i samotnému městu.

22letý řidič narazil v Dolní Suché do mostu, z auta ho museli vyprostit hasiči

Včera 13:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ze zatím neznámých důvodů narazil řidič do pilíře železničního mostu. Hasiči ho museli vyprostit pomocí speciální techniky. Utrpěl poranění zad a vážné zranění nohy.

Masturboval před nezletilou dívkou v tramvaji. Kriminalisté z Ostravy hledají výtržníka

Včera 8:13 | Ostrava-město | Anna Břenková

Poznáváte ho? Policie se obrací na veřejnost s prosbou o ztotožnění muže, který masturboval přímo v tramvaji. Měl se uspokojovat před nezletilou dívkou. Událost se stala 28. dubna odpoledne v Ostravě-Přívoze.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Milovníci patchworku nejen z Česka se už po 21. sjeli do Fulneku

Dnes 11:00 | Fulnek | Michal Slonina

Deky a přikrývky, polštáře, ubrusy, textilní obrazy, ale taky oblečení, nebo kabelky a peněženky - to všechno se dá vytvořit technikou patchworku. Více než stovku originálních výrobků si mohli opět prohlédnout návštěvníci velké výstavy ve Fulneku. Zájemcům nabídla také rozsáhlý výběr materiálu pro vlastní tvorbu.

Kouzelný den ve vilách umožnil prožít zašlou slávu

Zahradní slavnost připomněla prvorepublikový lesk Hückelových vil. Lidé mohli nahlédnout do jedné z nich a bavit se dobově laděným programem. Další osud těchto nemovitých památek teď naznačuje chystané memorandum mezi městem a krajem.

Květománie otevřela druhé patro Zámku Nová Horka

Dnes 8:50 | Studénka | Petra Dorazilová

Na Zámek Nová Horka u Studénky se vrátil jeden z nejvýznamnějších českých floristů Slávek Rabušic. Komnaty ozdobil unikátními vazbami živých květů. Opět po roce tu nastala Květománie.

Speciální mejdan byl dětem šitý na míru

Včera 7:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základní a mateřská škola spciální pořádala zahradní slavnost. Připravila program, do kterého se zapojily i děti s těžkými mentálními handicapy a poruchou autistického spektra.

Na koupališti se konaly první studénecké Pivní slavnosti

8. června 2026 16:31 | Studénka | Petra Dorazilová

Ve Studénce se konal první ročník Pivních slavností. Odehrály se v areálu koupaliště a nabídly ochutnávku řemeslných piv z regionálních minipivovarů.

Školáci uchovali vzpomínky dalších pamětníků

8. června 2026 14:25 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínští školáci doplnili archiv Paměti národa o vzpomínky dalších čtyř lidí. V rámci projektu Post Bellum “Příběhy našich sousedů” vytvořili z vyprávění místních pamětníků reportáže, které prezentovali v aule radnice.

Nový Jičín buduje polopodzemní kontejnery na dalších třech místech
Vydáno 23. července 2025 11:25, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Další polopodzemní kontejnery na odpad přibudou v Novém Jičíně. Nová tři stanoviště vzniknou v Loučce, v ulicích Dlouhá a Vančurova.

Novojičínská radnice má v plánu postavit v nejbližších zhruba třech letech na území města celkem 12 stanovišť s podzemními nebo polopodzemními kontejnery. Vloni vznikla první tři místa a letos přibudou další tři. 

Stavební práce už v červenci začaly na prvním stanovišti, a to tady v Loučce na ulici Jičínská.

Dalšími místy jsou ulice Dlouhá a Vančurova. V těchto třech lokalitách bude v součtu instalováno 14 odpadních nádob a město za ně zaplatí téměř 6,5 milionu korun.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Týká se to samozřejmě plastu a kovu, které se dneska třídí už dohromady. Dále papíru, potom tam máme taky sklo a elektroodpad. No ale potom to máme taky na směsný odpad, který se tam může ukládat ve větším objemu než do těch klasických kontejnerů.”
Marie Machková, tisková mluvčí města Nový Jičín: „Plastové kontejnery budou uložené v železobetonové jímce postavené na betonové desce. Odpadní prostor bude vysoký téměř tři metry, přičemž přibližně jeho polovina bude zapuštěná v podzemí.”
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “My jsme to na radě města poměrně dlouho zvažovali, jestli ano nebo ne, protože ty náklady jsou na výstavbu toho jednoho hnízda poměrně vysoké. Na druhou stranu přesvědčilo nás jednak to, že provozní náklady jsou nižší, protože ten objem je mnohem vyšší, takže je to zhruba 4,5x větší objem. A tím pádem i to svozové vozidlo nemusí jezdit tak často, takže to je tak ekonomická výhoda, že by to potom mělo vycházet ekonomicky lépe. “

Jakmile budou polopodzemní kontejnery alespoň v deseti lokalitách, pořídí město i nové vozidlo, které svoz zefektivní, bude vybaveno i lisem.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000049829/novy-jicin-buduje-polopodzemni-kontejnery-na-dalsich-trech-mistech