Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději ukradli z kamionu holicí strojky za 2 miliony

Nový Jičín |

Řidič kamionu spal, mezitím mu zloději ukradli náklad, který převážel. Jeho auto si vyhlédli na odstavném parkovišti nedaleko Oder. Policisté se obracejí i na diváky televize Polar s prosbou o pomoc při pátrání. Vzniklá škoda je totiž 2 miliony korun.

Řidič se po probuzení nestačil divit. Zatímco tvrdě spal, zloději mu z návěsu vybrali celý náklad. Kamion převážel holící strojky a z výpovědi řidiče není zřejmé, kdy se událost stala. Jisté je jen to, že zloději auto vykradli v úterý 23. září, v době od půlnoci do půl osmé ráno.

“To není nijak zabezpečené, to auto. Buď je to zaplombované nebo otevřené,” popisuje způsob zabezpečování návěsů jeden z řidičů kamionu.

Podle řidičů jsou podobné krádeže běžné nejen u nás, ale i v zahraničí. Spící řidič si podle nich skutečně nemusel vůbec ničeho všimnout.

řidiči kamionu: “Když to dělají potichu, tak to vůbec nepoznáte, že tam někdo něco bere. Většinou to jsou takoví vetešníci, kteří jsou hluční, ale u nás se to dělá asi jinak.”

“To se stalo mnohokrát, už jsem slyšel nejeden příběh. V Anglii je to normální a běžná věc, že vylezete ven a zloděj vás praští po hlavě a jste mrtvý. V životě bych nevylezl ven. V Česku možná jo, ale v cizině rozhodně ne,” doplňuje svého kolegu další řidič.

Petr Gřes, PIS PČR Nový Jičín: “K objasnění případu by nám napomohly informace od případných svědků, kteří v daném místě a čase projížděli. Také by nám pomohly kamerové záběry z vnitřku projíždějících vozidel, které by mohly zaznamenat dění v danou dobu.”

Kriminalisty zajímají výpovědi řidičů, kteří v úterý v noci stáli nebo míjeli odstavné parkoviště benzinové stanice Shell u obce Vražné ve směru z Ostravy na Olomouc.

Nahlásit chybu


K tématu

Zloděj okradl spícího muže v Ostravě, chytili ho za 6 minut

25. června 2025 11:45 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Zkušený strážník na obsluze městského kamerového systému a pohotoví kolegové. Skvělá spolupráce, která vedla k bleskovému dopadení zloděje. Ten v noci přímo pod kamerami okradl spícího muže v Ostravě u hlavního nádraží.

Policisté dopadli muže, který utíkal z obchodů se zbožím bez placení

6. dubna 2025 15:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dobíjecí kupóny, stírací losy, ale i zlato. 34letý muž chodil do prodejen v Třinci a Českém Těšíně, kde si vybíral zboží a následně utíkal bez placení. Policejní hlídka ho dopadla zrovna na apríla. Nyní mu hrozí až tři roky vězení.

Policisté objasnili sérii krádeží v bohumínských obchodech

27. února 2025 17:50 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Osmnáct krádeží za čtyři měsíce a škoda přesahující 25 tisíc korun. Policisté z Bohumína objasnili sérii krádeží v místních obchodech. Podezřelý šestadvacetiletý muž měl zboží skrývat pod oblečení nebo do tašek a odcházet bez zaplacení.


V Opavě začíná demolice Slezanky. Objekt podle mnohých roky hyzdil centrum města

Včera 9:05 | Opava | Yvona Fajtová

Po letech čekání a sporů začne v samém srdci Opavy demolice části objektu Slezanky. Na místě chátrající budovy na Horním náměstí má v budoucnu vzniknout nový multifunkční komplex, jehož dominantou bude společenský sál s kapacitou až tisíc lidí a také byty a hotel.

Tři ženy předaly kurýrům na ulici 1,3 milionu. Falešní policisté stále útočí

Včera 10:12 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

"Kriminální policie, dobrý den. Váš bankovní účet byl napaden. Někdo si na vás chce vzít statisíce korun půjčky. Musíme ty peníze spolu zachránit. Běžte do banky, vyberte své úspory a předejte je policistovi v civilu na ulici. On je uloží na bezpečné místo. Nikomu o tom nesmíte říct." Ostravská policie eviduje další případy falešných policistů a kyberšmejdů. Tři ženy předaly kurýrům na ulici dohromady 1,3 milionu korun.

Polský řidič kamionu havaroval na Opavsku. Jel rychle a nevybral zatáčku v obci

Včera 13:06, vydáno včera 7:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Velkou rychlostí jel obcí na hlavním tahu z Opavy na Krnov. Následně s kamionem nevybral zatáčku a skončil vzpříčený v příkopu. Nehoda v místě zastavila provoz v obou směrech silnice I/57.

Prevence má smysl, proto je policie zase u přechodů

Včera 7:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Policie ve spolupráci s BESIPem uspořádala v Novém Jičíně další preventivní akci zaměřenou na viditelnost chodců. Policisté v terénu kontrolovali, zda lidé používají reflexní prvky, a zároveň jim vysvětlovali, proč jsou důležité.

Štefelovi překazil zlatý hattrick na Beskydské laťce Polák Kolodziejski

Včera 10:56 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Sen o zlatém hattricku se českému skokanovi do výšky Janu Štefelovi nesplnil. Po dvou triumfech na Beskydské laťce v Třinci se tentokrát musel sklonit před výkonem polského soupeře a skončil druhý.

Muzeum Beskyd získalo díky rekonstrukci půdy nový depozitář, své místo tady našla mykologická a geologická sbírka

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek má nové zázemí pro uchovávání svých sbírek. V Langově domě na ulici Hluboká vznikl po rekonstrukci půdních prostor moderní depozitář, který zajistí lepší ochranu muzejních předmětů i odpovídající podmínky pro jejich dlouhodobé uložení.

Malé Emičce pomohli na svět karvinští záchranáři

10. února 2026 16:35 | Karviná | Jiří Cileček

Maminka to nestihla do porodnice. Naštěstí pomohli záchranáři. Zdravotničtí záchranáři Moravskoslezského kraje zasahovali v úterý brzy ráno u výjimečné události. V Karviné asistovali při porodu dítěte ještě před příjezdem do nemocnice.

Orlová vysadila téměř 70 nových stromů

Včera 14:33 | Orlová | Monika Ociepková

Na sedmdesát nových stromů se v Orlové vysadilo ke konci loňského roku.

V péči o klienty domova v Antošovicích pomáhá nově stropní kolejnicový systém, zatím ve čtyřech pokojích

10. února 2026 20:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Domov pro seniory v Antošovicích instaloval v prosinci do čtyř pokojů stropní kolejnicový systém, který usnadní práci s klienty s omezenou pohyblivostí. Klienti i zaměstnanci si jej pochvalují a obvod chce pořídit další.

Jan Wolf končí v SOCDEM, povede Karvinou jako nestraník

10. února 2026 11:36 | Karviná | Renáta E. Orlíková

Primátor Karviné Jan Wolf ukončil své členství v SOCDEM. Město chce řídit jako nestranický primátor. Své rozhodnutí oznámil v úterý dopoledne s tím, že do podzimních komunálních voleb půjde jako nestraník pod uskupením nezávislých kandidátů a sociálních demokratů.

Svářeči

Kopřivnice Nástup: od 1. března 2026 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Osmiletá Štěpánka zachránila babičku při dopravní nehodě, dočkala se ocenění

10. února 2026 15:30 | Fulnek | Michal Slonina

Teprve osmiletá Štěpánka se v lednu stala hrdinkou, když po havárii u Bílova na Novojičínsku navzdory vlastním zraněním dokázala zachovat chladnou hlavu, vylézt z převráceného auta a přivolat pomoc těžce zraněné babičce.

Ve Studénce dokončili stavbu pro dětskou skupinu, zápis bude na konci března

10. února 2026 7:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Budova pro takzvanou dětskou skupinu ve Studénce je hotova. Zbývá ji dovybavit nábytkem a hračkami. Zápis dětí proběhne na konci března.

Pojďte s kloboučníkem Prokopem zachránit Laudonovu čest

9. února 2026 16:22 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Návštěvnické centrum doplnilo expozici o další atraktivní novinku - obří deskovou hru. Ta svým příběhem propojuje prezentaci klobouků a generála Laudona.

Výstava ukazuje krásy země očima dětí Mateřské školy Sady

9. února 2026 13:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V galerii na Staré poště je k vidění výstava s názvem “A to je ta krásná zem”. Prezentuje výtvarné a keramické práce dětí z Mateřské školy Sady.

Osmiletá hrdinka zachránila babičku při nehodě, ocenila ji starostka Fulneku i záchranná služba

9. února 2026 12:00 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek má další hrdinku. Ke dvěma studentkám, které v prosinci poskytly první pomoc zraněnému chodci v Šenově u Nového Jičína se v lednu připojila teprve osmiletá žákyně fulnecké základní školy. Po vážné nehodě odvážným činem zachránila svou babičku. Ocenila ji starostka i záchranná služba.

Nový Jičín díky odborné práci studenta Kryštofa Žatečky šetří na dopravě

9. února 2026 10:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Kryštof Žatečka je 18 letý kluk, jehož koníčkem je veřejná doprava. Dva roky tvořil středoškolskou odbornou práci zaměřenou na takzvaný “vlakobus” z Nového Jičína k vlakům do Hranic. Díky jeho studii Nový Jičín ušetřil peníze.

Zloději ukradli z kamionu holicí strojky za 2 miliony
Vydáno 25. září 2014 15:11, Nový Jičín, Lukáš Zavadil
Řidič kamionu spal, mezitím mu zloději ukradli náklad, který převážel. Jeho auto si vyhlédli na odstavném parkovišti nedaleko Oder. Policisté se obracejí i na diváky televize Polar s prosbou o pomoc při pátrání. Vzniklá škoda je totiž 2 miliony korun.

Řidič se po probuzení nestačil divit. Zatímco tvrdě spal, zloději mu z návěsu vybrali celý náklad. Kamion převážel holící strojky a z výpovědi řidiče není zřejmé, kdy se událost stala. Jisté je jen to, že zloději auto vykradli v úterý 23. září, v době od půlnoci do půl osmé ráno.

“To není nijak zabezpečené, to auto. Buď je to zaplombované nebo otevřené,” popisuje způsob zabezpečování návěsů jeden z řidičů kamionu.

Podle řidičů jsou podobné krádeže běžné nejen u nás, ale i v zahraničí. Spící řidič si podle nich skutečně nemusel vůbec ničeho všimnout.

řidiči kamionu: “Když to dělají potichu, tak to vůbec nepoznáte, že tam někdo něco bere. Většinou to jsou takoví vetešníci, kteří jsou hluční, ale u nás se to dělá asi jinak.”

“To se stalo mnohokrát, už jsem slyšel nejeden příběh. V Anglii je to normální a běžná věc, že vylezete ven a zloděj vás praští po hlavě a jste mrtvý. V životě bych nevylezl ven. V Česku možná jo, ale v cizině rozhodně ne,” doplňuje svého kolegu další řidič.

Petr Gřes, PIS PČR Nový Jičín: “K objasnění případu by nám napomohly informace od případných svědků, kteří v daném místě a čase projížděli. Také by nám pomohly kamerové záběry z vnitřku projíždějících vozidel, které by mohly zaznamenat dění v danou dobu.”

Kriminalisty zajímají výpovědi řidičů, kteří v úterý v noci stáli nebo míjeli odstavné parkoviště benzinové stanice Shell u obce Vražné ve směru z Ostravy na Olomouc.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/16653/zlodeji-ukradli-z-kamionu-holici-strojky-za-2-miliony