Jednačtyřicetiletý Róbert Hráblík spolu se svou společnicí objednávali pod hlavičkou firmy Templ Metal přepravu elektroodpadu jako na běžícím pásu. Faktury ale nikdy nezaplatili. Poškozených firem jsou desítky po celé zemi.
Irena Doubravská, majitelka firmy Iron Sped Ostrava je jednou z poškozených: "Konkrétně s panem Hráblíkem jsem spolupracovala dva měsíce a dluží mi nějakých padesát sedm tisíc. Já předpokládám, že soudy zakročí a z něho něco dostanem."
Miroslava Michálková Šálková, mluvčí OŘ PČR Nový Jičín říká: "Do dnešního dne, kdy se rozhoduje o vzetí do vazby, se škoda vyšplhala do výše osm miliónů dvě stě tisíc korun a policisté počítají s tím, že se budou další poškození ozývat."
Společnice Róberta Hráblíka, 33letá žena, skončila ve vazbě krátce po zahájení trestního stíhání. Muž se ale ukrýval a policie měla podezření, že může být ozbrojen. Vyhlásila proto celostátní pátrání, ve kterém vydatně pomohla i média. Štvanici na svou osobu rodák ze slovenské Trnavy nevydržel a nakonec se sám udal na policejní služebně.
Miroslava Michálková Šálková, mluvčí OŘ PČR Nový Jičín dodává: "Obviněný věděl o svém trestním stíhání jednak z médií a jednak samozřejmě oficiální cestou. Mediální tlak, který na něj byl v uvozovkách vyvíjen, byl veliký. I toto přispělo k tomu, že se obviněný přišel sám včerejšího dne udat."
Po téměř čtyřech hodinách jednání poslal soud Róberta Hráblíka do vazby. Jiří Hanzelka, soudce: "Z důvodů, které byly původně navrhovány státním zástupcem, když podával návrh na vydání příkazu k zatčení, čili z důvodu, které jsou uvedeny v paragrafu 67, písmeno a, b, c."
Vladimír Krejčíř, státní zástupce vysvětluje: "Je riziko, že obviněný se bude vyhýbat trestnímu stíhání, je riziko, že bude působit na spoluobviněnou a je riziko, že bude pokračovat v trestné činnosti."
Kvůli značné výši škody bude případ projednávat krajský soud. Róbertu Hráblíkovi hrozí, pro trestný čin podvodu, až dvanácti let za mřížemi.