Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na škole v Butovicích soutěžily děti v malbě i ve zpěvu

Studénka |

45 školáků malovalo a zpívalo na již tradiční soutěži Butovická hvězdička. Tu škola pořádá pravidelně každý rok a letos se sešlo na 5 škol ze Studénky i okolí. Výtvarní umělci měli tentokrát malovat jaro a hudebníci si připravili spousty písní.

Žáci základních škol mezi sebou soutěžili ve zpěvu a malbě na Butovické škole. Ta pořádala speciální soutěž s názvem Butovická hvězdička. Během dvouhodinového programu zazněly spousty písní a výtvarníci vytvořili spoustu maleb. S hodnocením pomáhala nezávislá porota.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: „Je to tradiční soutěž naší školy, kterou pořádáme již několik let. Přivítali jsme zde všechny školy ze Studénky, z Hladkých Životic a Bravantic. Žáci malovali jarní tematiku, celkem mezi nás přišlo 45 účinkujících.“
Alena Myšková, učitelka ZŠ Butovická: „Zjistili jsme, že na hodnocení je nejlepší porota, která je nezávislá, když to nejsou učitelé, kteří tady přivedli své děti. Proto jsme tu měli učitele z mateřských škol, z hudebních škol, zpěváky anebo i malíře.“

Žáci si na pěveckou soutěž připravili spousty písní a zazněly takové jako například Panenka, Severní vítr nebo Červená řeka.

Alena Myšková, učitelka ZŠ Butovická: „Zároveň děti malují a zpívají, takže se propojují dva druhy umění. Ti co malují, poslouchají pěveckou soutěž a zpěváci si na závěr prohlédnou obrázky. Tématem výtvarné soutěže bylo jaro. Dnes nám svítí sluníčko, které nám navodilo tu pravou jarní náladu.“
Anketa:
„Zpívala jsem Pasu pasu písničky a skončila jsem na třetím místě.“
„Já jsem zpívala Já chci tančit zimou i létem a dostala jsem knížku, diplom a medaili.“
„Zpívala jsem Černé oči, jděte spát.“
„Já jsem kreslila jaro, pole a čápa.“
„Kreslila jsem a vytvořila jsem přírodu, jak se probouzí na jaře.“

Po vyhodnocení soutěže a vyhlášení výherců si žáci nakonec zazpívali dvě společné písně.

Nahlásit chybu


K tématu

Výtvarná soutěž "ovečka" se letos soustředila na české pohádky

13. května 2025 14:00 | Čeladná | Petra Dorazilová

Slavnostní ceremoniál provázel vyhlášení výsledků 11. ročníku výtvarné soutěže O pohár čeladenské ovečky. Ta po své první dekádě doznala změny. Dosavadních deset let děti vždy tvořily na téma spojené s Beskydy, tedy třeba hudba a sport nebo zvířata a rostliny v Beskydech.

Konala se soutěž, která angličtinou baví a stmeluje

10. května 2025 11:10 | Studénka | Petra Dorazilová

Soutěž, během které se mají děti angličtinou bavit, a ne stresovat, pořádala Základní škola Butovická. Znalosti jazyka v ní formou her a kvízů prověřily děti z deseti škol ze Studénky a okolí.

Soutěž na dopravním hřišti ukázala, v čem jsou si děti jisté a co by měly ještě vypilovat

17. května 2025 17:15 | Karviná | Gabriela Stašová

Na dopravním hřišti v Karviné se uskutečnila soutěž pro děti, která měla za cíl poukázat nejen na teoretické dopravní znalosti a jejich potřebu, ale také na ty praktické. V tomto oblastním kole soutěžila družstva dětí a ta nejúspěšnější postoupila do okresního kola.


Nová cyklostezka na Vítkovsku zkracuje cestu z Březové do Lesních Albrechtic

Včera 12:03 | Bruntál | Karel Soukop

Dlouhou objízdnou cestu z Březové do Lesních Albrechtic na Vítkovsku nově zkracuje právě otevřená kvalitní stezka pro pěší i cyklisty. Stezka kromě spojení obcí a jejich obyvatel poslouží také turistům a široké veřejnosti. Cesta k vzniku nebyla jednoduchá. Musela překonat projekční i majetkové překážky. Základ její výstavby byl dán již v minulém volebním období, v roce 2023.

Lidé vybrali jméno pro novou přeshraniční lávku. Zvítězil název Sousedská

Včera 13:15 | Karviná | Anna Břenková

Nová lávka přes řeku Olši už má své jméno. Propojuje Karvinou s polskou obcí Hażlach a lidé rozhodli, že se bude jmenovat Sousedská lávka. Do hlasování se zapojily tisíce obyvatel z obou stran hranice.

V Ostravě-Jihu opravují výtluky na cestách novou metodou

Včera 9:49 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

Havířovské Centrum volnočasových aktivit oslavilo významné jubileum

Včera 16:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Už patnáct let spojuje havířovské centrum volnočasových aktivit seniory, ale i další obyvatele města kteří zde nacházejí prostor pro kreativitu, pohyb, zábavu i nová přátelství. Výroční nyní všichni společně oslavili.

Strážníci chodí i do mateřských škol. Projekt nese jméno "Bezpečně pro předškoláky."

Včera 13:33 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Mateřské školy jsou jedním z častých cílů ostravských strážníků preventistů. Je totiž velmi důležité začít děti edukovat co nejdříve a navíc také ztrácí strach a ostych z uniforem městské policie.

SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb pořádala soutěž pro kadeřníky a kosmetičky

Včera 9:14 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Kosmeticko-kadeřnická soutěž má na SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku už svou dlouhou tradici. O letošní ročník ve znamení Random Colours byl i letos velký zájem.

Roční dítě se v Orlové opařilo kávou i 6 zraněných u nehod. Vrtulník měl za den 5 vzletů

6. května 2026 14:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Náročný den mají za sebou ostravští letečtí záchranáři. Zasahovali u ročního dítěte, které se opařilo kávou. Poté si je k dalšímu popálenému vyžádali zlínští kolegové. Další zásahy měli u dopravních nehod, při kterých se zranilo 6 lidí. V jednom případě nedal 80letý řidič přednost.

MS technologická akademie propojí školy s praxí, bude zázemím pro výuku robotiky, elektromobility i digitálních oborů

6. května 2026 13:23 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj investuje do budoucnosti vzdělávání. V Ostravě začala výstavba sídla Moravskoslezské technologické akademie, která má propojit školy s praxí a moderními technologiemi. Nové centrum nabídne zázemí pro výuku robotiky, elektromobility nebo digitálních oborů.

Umělecké Ceny Jantar jsou rozdány, cenu za celoživotní přínos převzal Petr Rotrekl

6. května 2026 14:21 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

V ostravském KD Poklad byly slavnostně předány umělecké Ceny Jantar. Ocenění patří osobnostem spjatým s Moravskoslezským krajem. Cenu za celoživotní přínos převzal Petr Rotrekl.

Pouťový program v zámku byl i něčím navíc

Včera 10:42 | Studénka | Petra Dorazilová

Ke konání pouti v Nové Horce, v neděli 3. května, se letos programem připojil i zdejší zámek. Současně přizval ke spolupráci Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých, která si připomíná kulaté výročí založení.

Turistické akce mají v Bílovci dlouholetou tradici, důkazem je 45 let Staroveských šlápot

6. května 2026 18:00 | Bílovec | Michal Slonina

Bílovec žije pohybem a sport má ve městě také dlouhou a silnou tradici. Důkazem jsou například už legendární Staroveské šlápoty, akce, která nabízí čtyři různé trasy pro pěší i cyklisty. Letos na její start dorazilo přes 500 účastníků.

Centrum bylo místem čarodějných her a zábavy

6. května 2026 13:45 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Historické centrum města se proměnilo v magické místo plné čarodějnic a kouzelníků. Náměstím vedla čarodějná stezka, muzeum postavilo májku a vrcholem byla večerní zábava v Žerotínově ulici. To vše se dělo 30. dubna.

Novojičínská radnice debatovala se zástupci církví. Setkání je v rámci republiky unikátní

6. května 2026 11:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Setkání představitelů radnice se zástupci církví je v Novém Jičíně více než dvacetiletou tradicí. Jednou za rok takto společně rozebírají především kulturní a sociální témata města.

Akce Směna je změna získává ve Fulneku na oblibě, letos ji doplnilo i opékání s hudbou

5. května 2026 21:00 | Fulnek | Michal Slonina

Sazenice, květiny, bylinky, semínka nebo přírodní hnojivo. Nejen to si mezi sebou měnili obyvatelé Fulneku na dubnové akci Směna je změna, která už po několikáté přilákala nejen zahrádkáře na zahradu kulturního domu.

Hasiči při testu v Novém Jičíně špatně zaparkovaná auta zvládli

5. května 2026 13:14 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V den svátku svého patrona, svatého Floriána, vyrazili hasiči na kontrolu průjezdnosti ulic. V podvečer projížděli i Novým Jičínem. Zaměřili se na nesprávné parkování vozidel, která mohou zablokovat jejich rychlý dojezd k místům krizových situací.

Na škole v Butovicích soutěžily děti v malbě i ve zpěvu
Vydáno 25. března 2022 10:34, Studénka, Jakub Švarc
45 školáků malovalo a zpívalo na již tradiční soutěži Butovická hvězdička. Tu škola pořádá pravidelně každý rok a letos se sešlo na 5 škol ze Studénky i okolí. Výtvarní umělci měli tentokrát malovat jaro a hudebníci si připravili spousty písní.

Žáci základních škol mezi sebou soutěžili ve zpěvu a malbě na Butovické škole. Ta pořádala speciální soutěž s názvem Butovická hvězdička. Během dvouhodinového programu zazněly spousty písní a výtvarníci vytvořili spoustu maleb. S hodnocením pomáhala nezávislá porota.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: „Je to tradiční soutěž naší školy, kterou pořádáme již několik let. Přivítali jsme zde všechny školy ze Studénky, z Hladkých Životic a Bravantic. Žáci malovali jarní tematiku, celkem mezi nás přišlo 45 účinkujících.“
Alena Myšková, učitelka ZŠ Butovická: „Zjistili jsme, že na hodnocení je nejlepší porota, která je nezávislá, když to nejsou učitelé, kteří tady přivedli své děti. Proto jsme tu měli učitele z mateřských škol, z hudebních škol, zpěváky anebo i malíře.“

Žáci si na pěveckou soutěž připravili spousty písní a zazněly takové jako například Panenka, Severní vítr nebo Červená řeka.

Alena Myšková, učitelka ZŠ Butovická: „Zároveň děti malují a zpívají, takže se propojují dva druhy umění. Ti co malují, poslouchají pěveckou soutěž a zpěváci si na závěr prohlédnou obrázky. Tématem výtvarné soutěže bylo jaro. Dnes nám svítí sluníčko, které nám navodilo tu pravou jarní náladu.“
Anketa:
„Zpívala jsem Pasu pasu písničky a skončila jsem na třetím místě.“
„Já jsem zpívala Já chci tančit zimou i létem a dostala jsem knížku, diplom a medaili.“
„Zpívala jsem Černé oči, jděte spát.“
„Já jsem kreslila jaro, pole a čápa.“
„Kreslila jsem a vytvořila jsem přírodu, jak se probouzí na jaře.“

Po vyhodnocení soutěže a vyhlášení výherců si žáci nakonec zazpívali dvě společné písně.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000030545/na-skole-v-butovicich-soutezily-deti-v-malbe-i-ve-zpevu