Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozloučit se s prázdninami pomohli dětem i klauni

  • Studénka,

Dětem ve Studénce se rozloučit s prázdninami pomohli klauni. Před sportovním centrem bavili veřejnost dvě hodiny a rozhodně nenechali publikum jen pasivně sedět.

Konec prázdnin pojali ve Studénce vesele. Pracovníci organizace Sport a kultura pozvali dětem na poslední srpnovou středu dvojici, se kterou se rozhodně nenudily.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Letní festival ukončíme ve Studénce vystoupením Klaunů z Balónkova. Bude to takové větší vystoupení, dvouhodinové. Děti se mohou těšit na balonky, bubliny, konfety a hlavně na mini diskotéku.”
Jan Gavelčík, Klauni z Balónkova: “Každopádně už se na ty děti těšíme, začínáme rozcvičkou, aby si procvičili svaly, protože kolikrát jsou po tom létě lenivé. Budeme kouzlit, dělat zvířátka z balónků, budeme tančit, budeme zpívat, budeme se bavit, prostě budeme si to maximálně užívat.”
Adéla Valůšková, Klauni z Balónkova: “Já hraji v Těšínském divadle jako externista, vždycky mě bavilo stát před publikem a něco předávat dál. Vím, že dospělí v sobě něco mohou tak jako potlačit a zatleskají. Děti, ty jsou ale opravdu spontánní. Když se jim to líbí, dají to znát, a když ne, tak taky. A právě v tom to miluji, že mohu přestoupit před ty děti, a vidím hned tu zpětnou vazbu a to je krásné.”
Jan Gavelčík, Klauni z Balónkova: “Dělám programy pro děti několik let, práce s dětmi mě baví a vždycky si to užívám taky. Hlavně si myslím, že člověk musí zapomenout na to, že je dospělý a musí se trošičku stát tím dítětem a zároveň brát to dítě jako rovnocenného partnera. Protože pokud to dítě nepochopím, tak asi nemohu pro děti dělat zábavu.”

Celkem kulturní pracovníci připravili na léto pro děti osm akcí. Takto intenzivní program na každý prázdninový týden sestavili druhým rokem.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Myslím si, že děti byly spokojené, poznali jsme to i podle návštěvnosti. Vždy ve čtyři hodiny u sportovního centra každou středu se sešly. I když bylo nepříznivé počasí, moc horko nebo zima, nikdy nám dětští návštěvníci nechyběli.”

Už teď, po dobrých zkušenostech, proto mohla Radka Tomášková slíbit, že podobně pestré prázdniny v rámci Letního festivalu mohou zdejší malé děti a jejich rodiče očekávat i příští rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy