Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vztah ke knížce mohou děti získávat od narození, Studénka projekt S knížkou do života vítá

  • Studénka,

Knihovna ve Studénce podporuje vytváření vztahu dětí ke knížce už v útlém věku, de facto od jejich narození. I proto se podruhé zapojila do celorepublikového projektu S knížkou do života.

Projekt na podporu čtenářské gramotnosti S knížkou do života převzali Češi z Velké Británie. Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky se k němu připojil před pěti lety. Záměr je rozdělen na podporu dětí dle věku do dvou kategorií, od narození do 3 let, a od tří do šesti let.

Ludmila Nováková, vedoucí knihovny: “Cílem projektu je, aby rodiče vedli děti ke čtení, k lásce ke knize. My jsme se přidali hned v prvním ročníku v roce 2017. Letos jsme se přidali podruhé.”

Registrace do projektu začala 3. října a potrvá do konce tohoto měsíce.

Ludmila Nováková, vedoucí knihovny: “Do projektu se mohou přihlásit všichni, kdo mají děti v té věkové kategorii od miminka do šesti let. Mohou se přihlásit v obou knihovnách, jak na zámku, tak na sídlišti. Nevadí, pokud je už rodič zaregistrovat v knihovně, dítě zaregistruje pod sebe. Touto registrací získává dárkový set, který je určený dané věkové kategorii. V tom dárkovém balíčku je pro ty nejmenší leporelo, jsou tam typy knížek, které rodiče mohou pro své děti vybírat, pokud se sami neorientují. Dále informace, co ten projekt znamená, ale i to, jak dítě vést k tomu čtení.”

Podle vedoucí knihovny to neznamená držet dítě u knížky třeba hodinu, ale stačí, že od počátku knížky doma vidí a vnímá rodiče, kteří čtou.

Ludmila Nováková, vedoucí knihovny: “Máme knížky pro všechny věkové kategorie, od těch úplně nejmenších pro ty největší, snažíme se knižní fond průběžně doplňovat, abychom byli aktuální. Protože knihy, které se četly nám, současné děti vlastně už moc nezajímají.”

Zapsáním se do projektu, a tím mezi čtenáře knihovny, získávají rodiče také ještě vstupenku na přednášku našeho předního dětského psychologa Jana Svobody. Termín konání ve druhé polovině listopadu bude upřesněn na webu knihovny. Stejně tak tam zájemci najdou přesnou půjčovní dobu.

Alespoň pro orientaci - knihovna na zámku je otevřena v pondělí, úterý a čtvrtek, pracoviště na sídlišti vítá čtenáře v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy