Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na otevření bazénu se těšily i školy, nebudou muset dojíždět

  • Studénka,

Krytý bazén ve Studénce je po rekonstrukci od prosince opět v provozu. Na tento okamžik se těšily i zdejší školy, které nebudou muset za výukou plavání dojíždět.

Přestřižení pásky u vstupu do kompletně zrekonstruovaného krytého bazénu byl okamžik, na který se ve Studénce těšil nejen vlastník objektu a investor stavby, tedy město, ale především i školy.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: “My se moc těšíme na bazén, protože v loňském školním roce musely děti jezdit do Kopřivnice a byla pro ně drahná doprava. A protože máme školu hned vedle, tak pro nás je to velká výhoda, děti chodí pěšky. Plavat budou chodit prvňáčci, druháci a třeťáci, začneme plavat od dubna a budeme plavat až do června. Pokud by se našel čas ještě dopoledne nějaký čas, tak bychom bazén rádi využili i na výuku tělesné výchovy.”
Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “My už teď od ledna začínáme plavat, začnou nám plavat prvňáci, druháci a třeťáci, děti se velmi těší, máme to blizoučko tady ve Studénce a nemusíme dojíždět do Kopřivnice.”

První plavci mohli vody v bazénu a vířivce rozvířit hned na druhý den, po oficiálním otevření, a to 1. prosince. Těšit se mohli nejen na nové komfortní prostory, ale i na příjemné teploty.

Radmila Nováková, vedoucí odboru stavebního řádu: “Bazén, když porovnáme to původní s dnešním, tak původně byl bazén s bazénovou fólií, která už časem doznala nějaké degradace, a dneska jsme vybudovali bazén, který má nerezovou vanu, stejně tak jako vířivka, která je doplněna. K těm teplotám, ve vnitřním prostředí budeme mít nějakých 31 stupňů. O teplotu se stará jak vzduchotechnická jednotka, tak podlahové topení. Vzduchotechnická jednotka má na starosti i odvlhčení bazénu, společně i s tím lamelovým zakrytím, které na tom bazéně máme nainstalované. Co se týče vířivky, tam ta pohodová teplota bude kolem 36 stupňů celsia.”
Jakub Misiarz, zhotovitel stavby: “Já bych především vypíchl přístup investora, který svými rozhodnutími šel ruku v ruce s kvalitou stavby, což v dnešní době není úplně pravidlo. Aktuální situace se točí kolem energií, takže hodnotíme rozhodnutí o zakrytí obou bazénových van, což je dnes velmi důležité. Ušetří tím spoustu elektrické energie.”

Další dodatečná rozhodnutí, která šla ze strany města jako investora, se týkala také například použití kvalitnější epoxidové stěrky na dlažbách a instalace nerezových prvků, místo původně plánovaných plastových, které by měly daleko menší životnost. Celková investice do rekonstrukce bazénu a rozšíření o přístavbu dosáhla částky kolem 30 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy