Participativní rozpočet vyhlásila Studénka letos počtvrté. Vedení radnice chce tímto motivovat občan, aby se více zajímali o své okolí a přinášeli návrhy, co ve městě zlepšit, vybudovat nebo opravit. V daném termínu odevzdali své nápady tři předkladatelé.
Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: “Jedna varianta byla výstavba chodníkového tělesa poblíž mateřské školky Rudolfa Tomáška, druhý návrh bylo předláždění chodníkového tělesa mezi ulicí Pánskou a ulicí 2. května od stávajícího obchodu Hruška a třetí projekt je na výstavbu nového herního prvku formou prolézačky, lanové dráhy, který by se dal umístit někde poblíž stávajícího biotopu.”
Malé dětské hřiště by tak de facto mohlo vzniknout v blízkosti veřejného ohniště, které bylo díky penězům z participativního rozpočtu vybudováno na konci loňského roku.
Na projekty letošního ročníku je v rozpočtu vyčleněno 266 tisíc korun.
Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: “Ty návrhy, jak jsou předkládány, tak jsou v tolerancích nad tento rozpočet. Je to způsobeno tím, že samotný návrh je pěkná věc, ale k tomu jsou i navazující stavební úpravy, které nejsou zahrnuty v těchto návrzích, bohužel.”
Předložené projekty už posoudily příslušné odbory města a nyní jsou na řadě další kroky, které ověří jejich realizovatelnost.
Richard Ocásek, odbor školství, kultury a soc. věcí, MěÚ Studénka: “Teď se se jde odborná pracovní skupina, a projedná jednotlivé návrhy. Na jednání byli zároveň pozvání všichni ti žadatelé, aby ty návrhy ještě i okomentovali. Následně půjde informace z té odborné skupiny do rady města a rada rozhodne, jak se bude pokračovat dál. Pokud budou vybrány dva a více návrhů, tak půjdou do veřejného hlasování, Pokud by rada rozhodla jen o jednom návrhu, tak by pravděpodobně došlo přímo už k jeho realizaci.”
Na programu budou mít radní participativní rozpočet pravděpodobně na některé ze dvou schůzí plánovaných v měsíci březnu.