Velikonoční svátky a tradice jsou pravidelným každoročním tématem projektového vyučování na Základní škole Sjednocení. Letos, jak bylo vidět uvnitř celé budovy, jej nazvali Barevné Velikonoce.
Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: “Máme tady připravených 17 dílniček, kde si děti a rodiče mohou vytvořit velikonoční dekorace, a až budou hotovi, mohou se posadit do naší velikonoční cukrárny a dát si něco dobrého.”
žáci školy:
“V této dílničce budou moci lidé tvořit slepičky a tyto ptáčky. Jsou na to tady připravené všechny potřeby a doufám, že tady budou mít hodně zábavy.”
“Tady zdobíme vajíčka voskovkami. Voskovku si roztopíme na žehličce a pak barvu otiskneme na papír. Až to uschne, obkreslíme na barevném papíru vajíčko a vystihneme.”
Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: “Každoročně se náplň dílniček trošičku obměňuje, ať už jsou to zápichy, kraslice, zajíčci, určitě je tam pletení tatarů, takže spousta velikonočních aktivit. A v kreslírně je potom výstava velikonočních tradic, je tam vystavený i velikonoční beránek, mazanec a popsány velikonoční tradice.”
Milan Bobák, pletař tatarů: “Pletu ze třinácti proutků. Tady si to seřežu, oddělím si čtyři pruty, z těch bude košíček, a pak si udělám osnovu. Mám jeden středový prut, kolem kterého budu otáčet ty ostatní pruty.”
návštěvníci akce:
“My jsme právě přišli a myslím si že dnešní den bude velice kreativní. Začali jsme vajíčkama a budeme pokračovat slepičkama, zajíčkama a vším možným, co nám tu bude nabídnuto.”
“Teď jsem si koupila tady ovečku, je to tu moc pěkné, ráda tu chodím.”
Součástí velikonoční a jarní výzdoby školy byla také jedna speciální výstavka - u té se zastavovali pamětníci, ale i nedávní absolventi. škola představila kroniky s fotografiemi žáků a učitelů od svých počátků v roce 1964.