Rekonstrukce Dělnického domu se měla týkat jeho interiéru, vnitřních rozvodů, jevištní techniky, vzduchotechniky a celé střechy. Tento komplexní projekt ovšem zastupitelé na mimořádně svolané schůzi ukončili, respektive hlasováním rozhodli o nepřijetí úvěru na modernizaci kulturního zařízení a odmítli 20 milionovou dotaci. O zakázku ve výběrovém řízení projevily zájem tři společnosti, nejnižší nabídka se pohybovala kolem 90 milionů korun včetně DPH, další dvě o něco překročil 100 milionů korun.
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Protože jsem čekal, že více společností se o tak velkou zakázku porve a ty ceny budou zajímavější, to se bohužel nestalo. A bohužel to ekonomické hledisko se v letošním roce nevyvíjí úplně optimálně, protože jsme neočekávaně museli z letošního rozpočtu z rezervy museli uvolnit téměř sedm milionů korun na havárie na dalších budovách v majetku města, zejména co se týče kanalizačních řadů, ať to bylo Sportovní centrum nebo mateřské a základní školy. Takže to nás celkem výrazně limitovalo, taky nevíme, co nás bude čekat případně s dalšími vládními kroky, konsolidační balíčky a podobě. Takže jsme s tíhou té zodpovědnosti museli odmítnout dotaci a v tuto chvíli akci jako takovou nerealizovat.”
Obavy vyvolávala také hrozba víceprací, které by se při rekonstrukci 90 let staré budovy pravděpodobně mohly objevit a vyžádaly by si další finance.
Vladimír Sekanina (ANO), zastupitel Studénky: “Realizace Dělnického domu je samozřejmě nutná, ale musíme to udělat tak, abychom se umrtvili na velmi dlouhou dobu. Toho půl roku, co to konzultujeme, tak jsem provedli několik analýz a finančně ekonomicky bychom na to neměli, a to už nemluvím o tom, kdyby náhodou byly nějaké vícepráce. I modelové situace, které byly dělány na vzhledem k možnostem rozpočtu a investic na rekonstrukci Dělnického domu, tak vycházely z dosti nízkých základních informací, jak co se týká míry inflace, růstu úvěrových zatížení a tak dále. Takže už z toho titulu by to bylo velmi nebezpečné a jak jsem již před tím podotkl, Studénka by se na dva roky zavřela úplně a na další dva roky by měla velké problémy s nějakým investování.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Tak my v tuhle chvíli víme, že nejdeme do rekonstrukce jako celku, ale každopádně chceme a víme, že nás Dělnický dům dříve nebo později dožene. Takže my to mu chceme předejít a chceme jít postupnými kroky. Budeme se snažit celkovou rekonstrukci rozdělit na etapy, zároveň žádat i o prostředky z různých dotačních možností na to, abychom mohli nejprve udělat střechu, což je základ pro to, ať tam může vzniknout podklad pro vzduchotechniku, pak samozřejmě případné vnitřní rozvody, sál a přísálí včetně nové jevištní techniky, nového ozvučení a tak dále v poslední etapě.”
Kompletní rekonstrukce byla plánována na 13 měsíců, s tím, že kvůli vyúčtování dotace měla skončit do října příštího roku. Postupná oprava bude rozložena do více let.