Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénka začíná realizovat plány na opravu sportovišť, hledá projektanty

Studénka |

Studénka hledá projektanty, kteří zpracují modernizaci dvou sportovních areálů, letního a zimního stadionu. Co by letos mělo určitě začít, je oprava hokejových šaten, na tu jsou již plány připraveny.

Na studáneckém zimním stadionu začne první etapou dlouho očekávaná rekonstrukce šaten. Město vyhlásilo výběrové řízení na zhotovitele zakázky.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Takže budou rekonstruovány dvě šatny podle projektové dokumentace, která je k dispozic, takže věříme, že vysoutěžíme zhotovitele a realizace se bude dělat v období květen až červenec letošního roku.”

Na opravu všech 15 šaten se město snažilo získat dotaci Národní sportovní agentury, ovšem neúspěšně. Tyto první dvě tak opraví ze svých zdrojů za zhruba 2 a půl milionu korun.

Ondřej Stanek, vedoucí technického úseku, SAK Studénka: “Ty šatny jsou skoro v původním stavu, protože tady se dlouhodobě moc neinvestovalo. Je tady nedostačující sociální vybavení, je tady jedna sprcha jeden záchod, který je pro dvě šatny plné dětí. Využívají je ty nejmenší děti, jsou to děti od druhé do čtvrté třídy.”

Kromě toho radnice hledá zhotovitele projektové dokumentaci na vytvoření vzduchotechniky zimního stadionu.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “V letošním roce v létě budeme instalovat na střechu zimního stadionu v rámci EPC projektu fotovoltaiku, a tak se nabízí to, abychom energii, která se v těch letních měsících bude vyrábět, dokázali spotřebovávat přímo na té budově. Takže projektant by měl navrhnout řešení odvodu vzduchu a zároveň i opláštění části budovy tak, aby se areál dal využívat co nejvíce měsíců v roce, zejména i v létě.”

Další aktuálně vyhlášené nabídkové řízení se pak týká revitalizaci jiného sportoviště - letního stadionu. Vítěz vypracuje projekt jeho postupné modernizace.

Nahlásit chybu


K tématu

Město připravuje modernizaci sportovišť, začne šatnami zimního stadionu

7. března 2025 8:20 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka hledá projektanty, kteří vypracují plány na modernizaci dvou sportovních areálů - letního a zimního stadionu. Radní také vyhlásili nabídkové řízení na firmu, která začne s opravou hokejových šaten.

Státní dotace nevyšly, šatny opraví Studénka za své

13. června 2025 8:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Na zimním stadionu začala rekonstrukce prvních dvou hokejových šaten. Využívají je především děti a kromě komfortního prostoru získají navíc i sociální zařízení.

EPC projekty jsou ve Studénce vidět na každém rohu, nové je osvětlení a vznikají fotovoltaiky

24. června 2025 8:15 | Studénka | Petra Dorazilová

Realizace EPC projektu ve Studénce už je vidět na více místech. Téměř v celém městě je nové veřejné osvětlením, na střechách budov se rýsuje fotovoltaika a úsporná opatření jsou i uvnitř zimního stadionu.


Pomáhají bez nároku na odměnu. Ostrava ocenila 18 dobrovolníků roku 2025

Dnes 13:54 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava ocenila lidi, kteří pomáhají druhým bez nároku na odměnu. Na Nové radnici převzali titul Dobrovolník roku zástupci organizací i neformální dobrovolníci, kteří se věnují rodinám, seniorům, dětem nebo pomoci v krizových situacích. Město letos ocenilo osmnáct dobrovolníků.

Nový Jičín vylepšil podporu zubařů a domácích čističek

Nový Jičín rozdělí v příštím roce v programových dotacích více než 32 milionů korun. Novinkou je stipendium pro stomatology a navýšení peněz na domovní čističky odpadních vod.

Začaly platit změny v hromadné dopravě v Moravskoslezském kraji, dejte pozor na drobné úpravy v jízdních řádech

Dnes 8:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Od neděle 14. prosince vstoupily v platnost změny jízdních řádů v integrovaném dopravním systému ODIS. Úpravy se týkají železniční i autobusové dopravy v Moravskoslezském kraji a přinášejí nové spoje, lepší návaznosti i změny v odbavení cestujících.

Slezskoostravským školám začínají lyžařské výcviky, první už má za sebou Bohumínská

Slezskoostravským základním školám v prosinci začalo období lyžařských výcvikových kurzů. Žáci z Bohumínské vyrazili ještě před Vánoci do Beskyd a kurz už mají úspěšně za sebou. Základní škola Pěší vyveze žáky v březnu do Jeseníků.

Žáci uspořádali dobročinnou sbírku a výtěžek věnovali dětskému oddělení Slezské nemocnice

Dnes 12:09 | Opava | Anna Břenková

Žáci ZŠ Stěbořice ukázali, že mají srdce na pravém místě. Sami přišli s nápadem uspořádat dobročinnou sbírku. Vydělali peníze prodejem zachovalých knížek a vybranou částku ve výši 4 547 korun věnovali dětskému oddělení Slezské nemocnice.


Únik na dani za šest milionů. Žena prodávala nekolkované cigarety ve své prodejně

Dnes 10:03 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Jedna žena dovážela a druhá prodávala nekolkované tabákové výrobky. Starší je nabízela v obchodě v Bílovci. Mladší schovávala 1,3 milionů cigaret a 22 kilo tabáku ve své garáži. Celkem způsobily únik na dani v hodnotě šest milionů korun. Oběma hrozí několik let ve vězení.

Základní škola Šrámkova v Opavě uspořádala vánoční jarmark, který přilákal stovky návštěvníků

Dnes 0:41 | Opava | Yvona Fajtová

Areál základní školy Šrámkova v Opavě se proměnil ve vánoční jarmark plný světel, tradic a dětského smíchu. Škola zde uspořádala druhý ročník Vánočního šrámkohraní, který opět spojil žáky, rodiče, učitele i absolventy.

Ostrava dokončuje náročnou rekonstrukci ulice Přemyslovců

Práce na ulici Přemyslovců v Mariánských Horách míří do finále. Od 17. prosince tudy opět jezdí městská hromadná doprava. Běžní řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Rozsáhlá rekonstrukce a proměna celé ulice by měla být hotová do konce ledna.

Opava děkovala bezpříspěvkovým dárcům krve. Převzali si zlaté medaile doktora Jánského a zlaté kříže

Včera 11:18 | Opava | Yvona Fajtová

Obecní dům v Opavě se stal dějištěm slavnostního večera, který patřil lidem s velkým srdcem. Český červený kříž zde ocenil bezpříspěvkové dárce krve, kteří svým rozhodnutím pomáhají zachraňovat lidské životy.

Sbírka Srdce pro Porubu pomohla Vojtovi. Nyní se vybírá na rehabilitace pro Karin

Včera 15:20 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Vánoce nejsou jen o výzdobě a dobrém jídle a pití, jsou především o solidaritě. Součástí vánočního jarmarku na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě byla opět charitativní sbírka Srdce pro Porubu. Návštěvníci si vychutnali punč se starostkou, projížďky vláčkem i vystoupení.

Škola vánoční výstavou oslavila i čtyřicáté výročí vzniku

Dnes 12:06 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Den otevřených dveří spojený s vánoční výstavou připomněl kulaté výročí založení Praktické školy a odborného učiliště. Dětem se speciálními vzdělávacími potřebami se věnuje čtyřicet let.

Krabice od bot ze Studénky potěší i v dětském domově Novém Jičíně

Dnes 8:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Akce Krabice od bot, kterou pořádalo rodinné centrum ve Studénce, přinese radost více než stovce dětí. Díky štědrosti dárců se podařilo předat vánoční balíčky i v dětském domově v Novém Jičíně.

Lidé zpívali koledy s tamburaši u sportovního centra

Včera 11:20 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka se připojila k celostátní předvánoční akci Česko zpívá koledy. Lidé si je mohli zazpívat spolu s Tamburašským souborem Brač v areálu u sportovního centra.

Novojičínská praktická škola vzdělává děti se specifickými vadami 40 let

Včera 10:38 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Den otevřených dveří spojený s vánoční výstavou připomněl kulaté výročí založení Praktické školy a odborného učiliště v Novém Jičíně. Dětem se speciálními vzdělávacími potřebami se věnuje čtyřicet let.

Vánoční atmosféru přinesla ve Fulneku série adventních koncertů

16. prosince 2025 14:00 | Fulnek | Michal Slonina

Vánoční atmosféru přinesla ve Fulneku opět také série adventních koncertů. Ve dvou fulneckých kostelích si mohli návštěvníci užít vystoupení sboru, kytaru s harfou nebo místní základní uměleckou školu.

Akce v Novém Jičíně vyzvala ke společně strávenému času s dětmi a poděkovala za pěstounskou péči

16. prosince 2025 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zážitkový den pro rodiny se konal ve Středisku volného času Fokus. Podpořil pěstounství a kampaně Moravskoslezského kraje “Dejme dětem rodinu.”

Studénka začíná realizovat plány na opravu sportovišť, hledá projektanty
Vydáno 5. března 2025 11:40, Studénka, Petra Dorazilová
Studénka hledá projektanty, kteří zpracují modernizaci dvou sportovních areálů, letního a zimního stadionu. Co by letos mělo určitě začít, je oprava hokejových šaten, na tu jsou již plány připraveny.

Na studáneckém zimním stadionu začne první etapou dlouho očekávaná rekonstrukce šaten. Město vyhlásilo výběrové řízení na zhotovitele zakázky.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Takže budou rekonstruovány dvě šatny podle projektové dokumentace, která je k dispozic, takže věříme, že vysoutěžíme zhotovitele a realizace se bude dělat v období květen až červenec letošního roku.”

Na opravu všech 15 šaten se město snažilo získat dotaci Národní sportovní agentury, ovšem neúspěšně. Tyto první dvě tak opraví ze svých zdrojů za zhruba 2 a půl milionu korun.

Ondřej Stanek, vedoucí technického úseku, SAK Studénka: “Ty šatny jsou skoro v původním stavu, protože tady se dlouhodobě moc neinvestovalo. Je tady nedostačující sociální vybavení, je tady jedna sprcha jeden záchod, který je pro dvě šatny plné dětí. Využívají je ty nejmenší děti, jsou to děti od druhé do čtvrté třídy.”

Kromě toho radnice hledá zhotovitele projektové dokumentaci na vytvoření vzduchotechniky zimního stadionu.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “V letošním roce v létě budeme instalovat na střechu zimního stadionu v rámci EPC projektu fotovoltaiku, a tak se nabízí to, abychom energii, která se v těch letních měsících bude vyrábět, dokázali spotřebovávat přímo na té budově. Takže projektant by měl navrhnout řešení odvodu vzduchu a zároveň i opláštění části budovy tak, aby se areál dal využívat co nejvíce měsíců v roce, zejména i v létě.”

Další aktuálně vyhlášené nabídkové řízení se pak týká revitalizaci jiného sportoviště - letního stadionu. Vítěz vypracuje projekt jeho postupné modernizace.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000047577/studenka-zacina-realizovat-plany-na-opravu-sportovist-hleda-projektanty