Reklama

Ludgeřovická 15 byla letos mrazivá

Stovka závodníků se postavila na start běžeckého závodu Ludgeřovická 15. Letošní počasí jim připravilo extrémní zimní podmínky

Reklama

Letošní 9. ročník Ludgeřovické 15 se nesl ve znamení velmi mrazivého počasí. Rtuť teploměru klesla až k minus desíti stupňům Celsia. A tak běžci při rozcvičování mnohdy drželi v ruce teplý čaj a ještě před závodem si raději zaběhli pár koleček pro zahřátí.

“Je zima, musíme běžet rychle,” špičkovali se závodníci. Navzdory nepříznivému počasí nikoho neopouštěl humor a na závod se každý těšil. Pro srovnání: vloni bylo na začátku března 16 stupňů nad nulou. Teplotní rozdíl mezi oběma ročníky: neuvěřitelných 26 stupňů Celsia.

„V tomto počasí je nutná čepice, rukavice. V kraťasech je přece jen volnější pohyb, komentuje počasí organizátor akce Martin Popek z domácího Běžecký klub Ludgeřovice.

Hlavní trať vedla částečně lesem a částečně po asfaltu. Zledovatělý povrch závodníkům dělal potíže a spolu s mrazivou teplotou to nebyly nejlepší podmínky. Na trať se vydalo i 23 žen. Kromě českých běžců v závodu startovali také Poláci nebo Britové. Přes náročné podmínky závod nejlépe zvládnul Jiří Pytlík (MK Seitl Ostrava) s časem 54,59.

„Běželo se krásně až na některé zledovatělé úseky, ale trať výborná.Já tady chodím víceméně každý rok,“ radoval se vítěz.

Jako druhý, s ani ne minutovou ztrátou, finišoval Tomáš Maceček, za ním skončil Ondřej Dominik z ostravského MK Seitl. Domácí běžecký klub mohl slavit 14. místo Radomíra Březiny: „Sice mrazivo, trochu foukalo, ale krásný závod,“ řekl v cíli.

Nejlepší ženou pak byla Petra Pastorová. Všichni, kteří proběhli cílovou páskou, dostali na krk pamětní medaili, bez ohledu na umístění.
Hamlet a pražské Švandovo divadlo

26.01. 19:00 - 24.01. 7:05
Opava, Slezské divadlo, Opava

JFO, pianista Lukáš Vondráček a Čajkovského Patetická

10.04. 19:00 - 24.01. 7:05
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 24.01. 7:05
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

LIMEX ČR, s.r.o.
Opava
od 500 Kč do 3 000 Kč

Detail

Jiří Bialas
Opava
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu