Svatováclavský hudební festival v Ludgeřovicích

Svatováclavský hudební festival je v plném proudu. Umělci koncertují především v sakrálních stavbách. Dětské hlasy zpěváků z Kühnova sboru za doprovodu harfy Kateřiny Englichové rozezvučely také ludgeřovický kostel.

Reklama

Svatováclavský hudební festival zavítal také do ludgeřovického Kostela sv. Mikuláše. Svými zvonivými hlásky zaplnilo prostor novogotického chrámu 35 zpěváků Kühnova dětského sboru. Pod taktovkou Jiřího Chvály, který stojí v čele souboru neuvěřitelnou 51. sezónu, přednesli především soudobou hudbu.

„Dnešní program je specifický v tom, že je určen pro harfu a dětské hlasy. Což je kombinace zvláštní, protože harfa, jako průzračný a křehký nástroj odpovídá témbru dětských hlasů,“ přibližuje sbormistr Jiří Chvála.

Na harfu zpěváky doprovodila Kateřina Englichová. Nebylo to poprvé: se sborem už připravila několik společných projektů:


„Spolupráce s Kühnovým dětským sborem sahá hodně let dozadu. Vlastě si ani nevzpomínám, kdy to bylo poprvé. Možná v době, kdy moje dcera začala v Kühnově dětském sboru zpívat jako malá holčička.“


V premiéře zde zaznělo dílo skladatele Ivana Kurze „Kolik andělů se vejde na špičku jehly“. Tuto skladbu vytvořil autor přímo pro sbor a harfu. A na Svatováclavském festivalu měla premiéru

Zájemci o klasickou hudbu mohou  v rámci Svatováclavského hudebního festivalu zamířit také do dalších měst a obcí Moravskoslezského kraje.

„Letos máme rekordních 39 koncertů ve 23 městech Moravskoslezského kraje. Po čtyřech dnech máme více než 2000 návštěvníků na našich koncertech.“ upřesňuje výkonná ředitelka festivalu  Karin Razsková.


Festival pokračuje dalšími koncerty až do 28. září. Hudba zazní především v sakrálních stavbách. Třeba v Ostravě, Bruntále, Třinci, Kopřivnici nebo Paskově.
Benefiční koncert pro Tomáše

02.05. 18:00 - 23.04. 8:17
Opava, Kino MÍR Opava

Symfonický koncert JFO: Slovanské tance a 4. symfonie J. Brahmse

28.05. 19:00 - 23.04. 8:17
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 23.04. 8:17
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Gastronomie Opava, s.r.o.
Opava
od 135 Kč

Detail

STAVITELSTVÍ UVARA s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu