Reklama

Ludgeřovice: v nové koalici budou čtyři subjekty

Do koalice přizvali sociální demokraté Nezávislé – Občany pro Ludgeřovice, KDU-ČSL a ODS.

Reklama


Starosta Daniel Havlík stojí v čele Ludgeřovic od r. 2006. A vypadá to, že ve funkci zůstane ještě další čtyři roky. Jako jednička kandidátky sociálních demokratů získal v komunálních volbách jednoznačně největší počet hlasů. Stejně jako v uplynulém volebním období plánuje pokračovat ve spolupráci s nezávislými. Do koalice přizval ale ještě KDU-ČSL a také občanské demokraty.

„Chtěl jsem sestavit širší koalici proto, že se jedná lépe a daleko lépe se prosazují některé projekty,“ říká Daniel Havlík, lídr kandidátky ČSSD a dosavadní starosta.

Spolupráce ČSSD a nezávislých  byla jasná hned od začátku. Navíc, jim k tomu dalo mandát také na 400 občanů podepsaných pod  peticí, která umožnila nezávislým se voleb vůbec zúčastnit.

„Mnozí z nich podmínili své jméno, svůj podpis na petici tím, že podpoříme stávající vedení obce,“ komentuje  Alena Janošová  (Nezávislí – Občané pro Ludgeřovice). 

Koalice má dohromady 14 mandátů z 19, takže pohodlnou většinu. V opozici zůstane pět zastupitelů hnutí ANO.

"Našimi prioritami je bezpečnost v obci a také  vybudování náměstí v centru Ludgeřovic, " říká Ondřej Klučka z opozičního hnutí ANO.

Ze všeho nejdříve začnou noví zastupitelé sestavovat rozpočet na příští rok a pokračovat budou také v nedávno  započaté rekonstrukci mateřské školy na ulici Hlučínská a opravou hasičské zbrojnice. Nově zvolení zastupitelé budou do funkce jmenováni na ustavujícím zasedání 5. listopadu v 17,00 hodin

Čarostřelec / opera

Dnes 19:00 - 20:50
Opava, Slezské divadlo Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 16.06. 20:50
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 16.06. 20:50
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu