Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ludgeřovice: v nové koalici budou čtyři subjekty

Do koalice přizvali sociální demokraté Nezávislé – Občany pro Ludgeřovice, KDU-ČSL a ODS.


Starosta Daniel Havlík stojí v čele Ludgeřovic od r. 2006. A vypadá to, že ve funkci zůstane ještě další čtyři roky. Jako jednička kandidátky sociálních demokratů získal v komunálních volbách jednoznačně největší počet hlasů. Stejně jako v uplynulém volebním období plánuje pokračovat ve spolupráci s nezávislými. Do koalice přizval ale ještě KDU-ČSL a také občanské demokraty.

„Chtěl jsem sestavit širší koalici proto, že se jedná lépe a daleko lépe se prosazují některé projekty,“ říká Daniel Havlík, lídr kandidátky ČSSD a dosavadní starosta.

Spolupráce ČSSD a nezávislých  byla jasná hned od začátku. Navíc, jim k tomu dalo mandát také na 400 občanů podepsaných pod  peticí, která umožnila nezávislým se voleb vůbec zúčastnit.

„Mnozí z nich podmínili své jméno, svůj podpis na petici tím, že podpoříme stávající vedení obce,“ komentuje  Alena Janošová  (Nezávislí – Občané pro Ludgeřovice). 

Koalice má dohromady 14 mandátů z 19, takže pohodlnou většinu. V opozici zůstane pět zastupitelů hnutí ANO.

"Našimi prioritami je bezpečnost v obci a také  vybudování náměstí v centru Ludgeřovic, " říká Ondřej Klučka z opozičního hnutí ANO.

Ze všeho nejdříve začnou noví zastupitelé sestavovat rozpočet na příští rok a pokračovat budou také v nedávno  započaté rekonstrukci mateřské školy na ulici Hlučínská a opravou hasičské zbrojnice. Nově zvolení zastupitelé budou do funkce jmenováni na ustavujícím zasedání 5. listopadu v 17,00 hodin


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy