Reklama

Strážníci učili ženy, jak se bránit při napadení

Dalších čtyřicet žen z Nového Jičína ví, jak se bránit v případě napadení. Prošly kurzem sebeobrany, který po čase opět pořádala městská policie.

Stáhnout video
Reklama

Sebeobrana, kterou je schopen v praxi použít i netrénovaný člověk - to byl obsah a smysl kurzu, který pořádala pro ženy městská policie v Novém Jičíně. Čtyřicet účastnic se naučilo, jak se reálně ubránit napadení jedním nebo i skupinou útočníků.

“Kurz je koncipován podobně jako ty ostatní, byl jen malinko rozšířen. Byla zdůrazněna část technických prostředků. To znamená, že ženy se naučily i základy práce s pepřovými obrannými spray,” uvedl Pavel Němec, lektor, zástupce ředitele MP Nový Jičín.

Intenzivní kurz probíhal ve Středisku volného času Fokus v pěti sobotách vždy po osmi hodinách. Lektory byli zkušení strážníci městské policie. Lekce obsahovaly prvky různých bojových umění, závěrečným zákrokem bylo lámání prstů.

“Ženy se snaží odrazit útok, snaží se dostat z úchopu a z nebezpečné situace a to za pomocí pák a dalších prvků,” dodal lektor kurzu.

“Pokud na konci těch lekcí dovedeme skolit 120 kilového chlapa, tak je to úplně báječný pocit,” svěřila se Pavlína Korcová, účastnice kurzu.

“Naučila jsem se toho hodně, bylo to úplně perfektní. jeden z nejlepších nápadů, který jsem letos dostala,” reagovala další návštěvnice lekcí sebeobrany Jana Tulej.

Narozdíl od mnoha jiných kurzů, v případě tohoto, lektor na závěr účastnicím popřál, aby to, co se naučily, nikdy nemusely v praxi použít.

ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 21.08. 9:14
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 21.08. 9:14
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Ing. Daniel Kozel
Opava
od 20 000 Kč

Detail

Ing. Daniel Kozel
Opava
od 18 480 Kč do 30 000 Kč

Detail

Ing. Daniel Kozel
Opava
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu