Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci učili ženy, jak se bránit při napadení

Dalších čtyřicet žen z Nového Jičína ví, jak se bránit v případě napadení. Prošly kurzem sebeobrany, který po čase opět pořádala městská policie.

Sebeobrana, kterou je schopen v praxi použít i netrénovaný člověk - to byl obsah a smysl kurzu, který pořádala pro ženy městská policie v Novém Jičíně. Čtyřicet účastnic se naučilo, jak se reálně ubránit napadení jedním nebo i skupinou útočníků.

“Kurz je koncipován podobně jako ty ostatní, byl jen malinko rozšířen. Byla zdůrazněna část technických prostředků. To znamená, že ženy se naučily i základy práce s pepřovými obrannými spray,” uvedl Pavel Němec, lektor, zástupce ředitele MP Nový Jičín.

Intenzivní kurz probíhal ve Středisku volného času Fokus v pěti sobotách vždy po osmi hodinách. Lektory byli zkušení strážníci městské policie. Lekce obsahovaly prvky různých bojových umění, závěrečným zákrokem bylo lámání prstů.

“Ženy se snaží odrazit útok, snaží se dostat z úchopu a z nebezpečné situace a to za pomocí pák a dalších prvků,” dodal lektor kurzu.

“Pokud na konci těch lekcí dovedeme skolit 120 kilového chlapa, tak je to úplně báječný pocit,” svěřila se Pavlína Korcová, účastnice kurzu.

“Naučila jsem se toho hodně, bylo to úplně perfektní. jeden z nejlepších nápadů, který jsem letos dostala,” reagovala další návštěvnice lekcí sebeobrany Jana Tulej.

Narozdíl od mnoha jiných kurzů, v případě tohoto, lektor na závěr účastnicím popřál, aby to, co se naučily, nikdy nemusely v praxi použít.
Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

23.09. 20:00
Opava, Švédská kaple, Opava

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Action Man / taneční show

27.09. 19:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

Milan Přadka - pracoviště Opava
Opava
od 200 Kč/hod.

Detail

Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

DENTAL MEDICINE k.s. - pracoviště Raduň
Raduň
od 19 600 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků