Školáci připravují Valentýnský jarmark

Žáci ze 4.A ludgeřovické základní školy připravují Valentýnský jarmark. Výrobky budou prodávat a za utržené peníze si pak dopřejí společný výlet. Toto je poslední fáze projektu Abeceda peněz, který pro školáky připravila Česká spořitelna. Jeho cílem je naučit děti hospodařit s penězi.

Reklama

Abeceda peněz – tak se jmenuje projekt České spořitelny, ve kterém se děti učí hospodařit s penězi. Dozví se, kde a jak peníze vznikají, jak funguje bankomat, nebo jak se peníze půjčují i vydělávají. Podrobně mohou také prozkoumat fungování banky.

„Naše škola se poprvé zapojila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“. Zapojila se čtvrtá třída,“ říká ZŠ a MŠ Ludgeřovice ředitel Karel Moric.

Poté, co děti během několika týdnů nabyly teoretické zkušenosti, začaly s praxí. Musely samy vymyslet, jak peníze vydělat.

„Děti od nás dostaly kapitál ve výši 3,000 korun s tím, že hlavním cílem je založit si firmu a ty peníze zhodnotit, “ říká Karel Okleštěk z České spořitelny.

Třída se tedy proměnila v dílnu a funguje teď jako skutečná firma. Má svého šéfa i zodpovědného účetního, který pečlivě vede peněžní deník:

„Píšeme si tam všechno, co jsme koupili, kolik jsme zaplatili a kolik ještě zbývá,“ říká Ondra.

Děti připravují výrobky na Valentýnský jarmark.Do práce jsou se zájmem ponořeny.

„Děti si vymysleli, že budou vyrábět srdíčka z keramické hlíny a z látky,“ upřesňuje učitelka Natálie Nevřelová.

Ruku k dílu přiložili také rodiče, kteří s výrobou pomáhali. Motivace je jasná: „Chceme si vydělat peníze na nějaký společný výlet. A pak také na sedačky do třídy,“ říkají děti ze 4.A.

Pokud se vám záměr školáků líbí a chtěli byste jej podpořit, přijďte 13. února odpoledne do pobočky České spořitelny v Hlučíně, kde děti rozbalí svůj Valentýnský stánek.





Holba Rock na grilu 2019 / rocková party radia Čas

26.07. 15:15 - 27.07. 2:00
Opava, Letiště Kylešovice, Opava

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 21.07. 16:45
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 21.07. 16:45
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

HOTJET CZ s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

BRANO a.s.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu