Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětí je mnoho, chystá se nádstavba školy v Ludgeřovicích

Základní škola v Ludgeřovicích na Opavsku má 490 žáků. Ještě před 10 lety měla o sto dětí. Jisté je, že v příštím roce překročí číslo 500. Počet školáků roste stejně, jako počet obyvatel v obci. Škola už dětem prostorově nedostačuje. Chybí tady třídy.

Základní škola v Ludgeřovicích na Opavsku má 490 žáků. Ještě před 10 lety měla o sto dětí. Jisté je, že v příštím roce překročí číslo 500. Počet školáků roste stejně, jako počet obyvatel v obci. Škola už dětem prostorově nedostačuje. Chybí tady třídy

„Naše škola v posledních 5 letech vykazuje každoročně nárůst o 20 – 30 žáků. Kapacitně se třídami do naší školy už nevejdeme,“ shrnul ředitel Karel Moric.

Díky evropským dotacím se během následujícího roku škola rozroste o jedno patro, kde vzniknou odborné učebny jazyků, přírodovědy či informatiky. Náklady ve výši téměř 30 milionů korun půjdou z dotací, zbytek doplatí obec, jako zřizovatel školy.

„Ta stavba bude komplikovaná. Bude muset být perfektně vypracován harmonogram prací, protože velká část se bude realizovat za provozu,“ upozorňuje starosta Daniel Havlík (ČSSD).

Škole chybí nejen učebny, ale také prostor pro sportovní vyžití žáků. Aby si školáci mohli zacvičit povinné dvě hodiny týdně, začíná se tady s tělocvikem už v sedm ráno. A končí se odpoledne. Navíc je tělocvična je příliš malá.

„Je to náročné na organizaci a pak také na zachování bezpečnosti práce,“ říká učitelka tělocviku Jana Sykalová.

Proto vyroste na venkovním hřišti nafukovací hala, která jednak nabídne více prostoru, a pak také umožní, aby mohly cvičit třeba dvě třídy najednou v obou prostorách. Nafukovací halu budou mít žáci k dispozici od příštího školního roku.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


RAUDO - výrobní družstvo invalidů, pracoviště okres Opava
Opava
od 8 400 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Hlučín
Hlučín
od 92 do 92 Kč/hod.

Detail

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry