Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​ENVOFÓRUM – setkání účastníků Projektu Emise

  • Opava,

Když před třemi lety zakládali studenti Slezského gymnázia Projekt Emise, netušili, že se rozšíří napříč celou republikou a také, že tak přispějí k novele Zákona o ovzduší. Prostřednictvím projektu mladí lidé usilují o zlepšení životního prostředí.Na dvě stovky emisařů se sešly v Opavě na konferenci ENVOFÓRUM.

Na začátku byla hrstka nadšených studentů z opavského Slezského gymnázia, kteří usilovali o čistější ovzduší. Proto začali obcházet domácnosti a upozorňovat na špatné zatápění. Jejich nápad zaujal. Dnes s gymnaziem spolupracuje 22 středních i základních škol napříč republikou. Projekt podporuje ministerstvo životního prostředí i ministerstvo školství. Studenti přispěli také k novele Zákona o ovzduší.

„Ta původní myšlenka byla, že se zapojí studenti Slezského gymnázia a budou se vzdělávat v oborech fyziky, chemie nebo i legislativy. A to, že se to podařilo rozšířit do celé republiky a také do zahraničí, do Polska, je velký úspěch tohoto projektu,“ líčí Luděk Plachký, zakladatel Projektu Emise, dnes student práv.

Stále se přidávají další a další školy, které chtějí své žáky vést k uvědomělé ochraně životního prostředí. Studenti gymnázia svým následovatelům pomáhají a předávají jim zkušenosti. Zatím posledním nováčkem je malenovická základní škola.

„Zapojili jsme se proto, že v tom vidíme smysl. Vidíme i kolem sebe ve Zlíně, že lidé topí vším možným,a také z tohoto důvodu jsme chtěli něčím přispět,“ vysvětluje Petr Janečka, ředitel ZŠ Komenského, Zlín - Malenovice

Počet zájemců o Projekt Emise stále roste.

„Jsme překvapeni, nebo i šokováni, kolik škol projevilo zájem nejen v MSK, ale i Zlínském kraji, v Ústeckém kraji a nyní pojedeme na konferenci do Olomouckého kraje, raduje se koordinátorka projektu Kamila Tkáčová.

Na konferenci Envofórum se sešly dvě stovky mladých emisařů, aby si vyměnili zkušenosti. Součástí této první společné konference bylo také předání ocenění Envitalent.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků