Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Opavě přibudou další kamery

  • Opava,

Další dvě kamery přibyly do monitorovacího systému opavské městské policie. Jedna z nich hlídá dění v centru města, druhá zase na výjezdu směrem na Ostravu. Na území Opavy je nyní rozmístěno celkem 19 kamer. A městská policie přemýšlí ještě o dalších.

Operační středisko opavské městské policie prošlo vloni zásadní rekonstrukcí. Za 2,5 milionů korun bylo modernizováno nejen toto pracoviště, ale také technologie monitorovacího systému. Od roku 2001 bylo město osázeno postupně 19 kamerami, dvě z nich jsou mobilní. Poslední dvě přibyly nyní. Jedna hlídá prostor za Slezským divadlem, druhá je umístěna na výjezdu z města směrem na Ostravu.

“Kamery slouží preventivně, ale díky ním odhalujeme různé přestupky a trestné činy. Nejčastěji se jedná o výtržnictví, vandalismus a přestupky v dopravě. Tyto záznamy poskutujeme také PČR. “ uvedla Petra Stonišová, mluvčí opavské Městské policie.

Díky loňské rekonstrukci operačního střediska se výrazně zvýšil počet kamer, které lze do systému připojit. Může jich být až 128. Zatímco současných devatenáct kamer monitorovacího zařízení má na starosti jeden pracovník, v budoucnu k němu přibudou další, kteří budou dění ve městě nepřetržitě sledovat.

„V návaznosti na rozšíření kamerového systému jsem počítali s tím, že bude potřeba zkvalitnit obsluhu kamer. Zřídili jsme dvě nové pracovní pozice, které budou primárně určeny na sledování kamerového systému.“ říká ředitel Městské policie v Opavě Peter Horváth.

Kromě dvou nových kamerových bodů pořídila městská policie také dvě další kamery, které nahradily zastaralá analogová zařízení. S modernizací se počítá i do budoucna.

„V každém roce se pokusíme vytvořit dva nové kamerové body a případně uskutečnit dvě další výměny stávajících kamer.“ potvrdila nám Dagmar Polášková, která má na starosti prevenci kriminality na opavském magistrátu.

Všechny kamery se městské policii podařilo získat z Programu prevence kriminality ministerstva vnitra. Na jejich financování se také výrazně podílelo také město.

Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail