Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba krytého bazénu – investice desetiletí

  • Opava,

Opavští zastupitelé dvě hodiny debatovali o tom, zda ve městě postavit nový krytý bazén. Nakonec nejtěsnějším možným poměrem hlasů prošel upravený záměr stavět levněji. Navíc nad přípravou bude dohlížet zvláštní komise.

Stavět či nestavět a za kolik? To byly otázky, které vířily na posledním zasedání opavských městských zastupitelů. Stávající Městské lázně totiž dosluhují. Problém představuje špatná bazénová vana a zateplení. Proto koalice přišla s návrhem postavit nový krytý bazén za půl miliardy korun v Městských sadech. Tak vysoká částka se ale opozičním zastupitelům nezdála.

„Těch 250 mil včetně DPH jsem navrhovala jako kompromis.“ říká opoziční zastupitelka Simona Horáková (ANO).

Nakonec se těsnou většinou hlasů zastupitelé shodli na tom, postavit krytý bazén za za 350 milionů korun bez DPH. Dvě stě milionů z této částky je už v rozpočtu vyčleněno.

„Vezměme si, že za poslední tři roky v investicích nebylo dohromady ani tolik peněz. Pak je tady jedna investice na kterou se dva roky šetřilo. A až dalších 200 mil korun budeme potřebovat z úvěru.“ shrnuje náměstek primátora Dalibor Halátek (Změna pro Opavu).

Nad přípravou stavby 25 metrového bazénu s wellness zónou a tobogánem má dohlížet zvláštní pracovní skupina.

„Určitě by v komisi měl být rozpočtář, projektanti a komise by měla mít mandát zadat si a objednat nezávislé posudky u odborných a akreditovaných osob. Zda zvolená technická řešení jsou ideální.“ popisuje složení komise jeden z navrhovatelů Jan Zelinka (ODS).

Vedení města chce co nejdříve vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele stavby.

„Samotný výběr zhotovitele bude za 3-4 měsíce takže komise do toho může promluvit. Neočekáváme, že tam byla chyba ale bereme to, že to byl jen moment opozice, která chtěla bojkotovat tento záměr.” dodává primátor Radim Křupala (ČSSD).

Samotná stavba nového krytého bazénu by mohla začít v polovině příštího roku. Hotová by mohla být za rok a půl.

Nahlásit chybu


K tématu