Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík se v Opavě udusil v nádobě na elektroodpad

  • Opava,

V Opavě se v noci na středu odehrála tragédie. 17letý mladík se pokoušel vytáhnout nějaké předměty z kovového kontejneru na elektrodpad a přitom se v otvoru zaklínil. Když přijeli záchranáři na místo, nejevil už známky života. Vše nasvědčuje tomu, že se udusil.

Bezvládně visících nohou z kontejneru na elektroodpad si všiml krátce po půlnoci taxikář, který Opavou projížděl. Rychle kontaktoval záchranáře. Hasiči se pak společně s policisty a zdravotníky pokoušeli mladíka z kontejneru dostat. Vidíte, že jeden z policistů ho drží za nohy a ostatní se ho pokoušejí vyprostit. Bohužel marně. Hasiči tak museli využít techniku.

svědkyně: “Já jsem ty nohy viděla. Oni ho tahali, ale to je úzké a oni ho nedostali ven. Potom to ti hasiči pilovali, dělali tu díru větší. No hráli si tady nejméně hodinu a půl.”

Nakonec se hasičům podařilo plechové víko rozstříhat a mohli mladíka vytáhnout. Byl ale bohužel mrtvý.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: “Mladý muž po vyproštění nejevil známky života. Koroner konstatoval smrt udušením.”

svědkyně: “Já jsem z toho měla celý den trauma. Bylo to kruté. Já jsem pořád doufala, že to přežije a potom ho vytáhli a byl mrtvý.”

Proč vlastně do kontejneru na elektroodpad lezl se nám zjistit nepodařilo. Podle mluvčí firmy, která kontejnery vyrábí, z nich lidé berou staré spotřebiče a doufají, že budou fungovat a oni je pak zpeněží. Tyto krádeže jsou prý na denním pořádku.

svědkyně: “Já na ně hned zařvu. Pokud jdu kolem a oni se tam dobývají, řeknu jim ať jdou nebo zavolám policii.”

Firma Asekol prý už otvory pro vhazování elektroodpadu pětkrát inovovala, aby se do kontejneru nedalo dostat. Evidentně to ale stále jde a nepomáhají ani piktogramy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy