Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavbu penzionu zahájila ministryně Maláčová

  • Opava,

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová zahájila výstavbu pezionu na Hálkově ulici. Zároveň se podívala do nově vybudovaného domova pro seniory. Lidé, kteří potřebují nepřetržitou péči, zde budou mít k dispozici 20 lůžek. Nastěhovat se mohou na konci září.


V Opavě vyroste dům pro seniory s malometrážními byty. Bude stát tady, na Hálkově ulici.Stavbu za 100 milionů korun přijela zahájit také ministryně práce a sociálních věci Jana Maláčová.


„Naše společnost stárne, počet nebo poměr seniorů na celkovém obyvatelstvu se zvyšuje a těchto zařízení musí být čím dál tím více potřeba,“ konstatovala ministryně  práce a sociálních věcí  Jana Maláčová (ČSSD), která poklepala základní kámen.

Během léta na tomto místě ještě probíhal archeologický průzkum. Odbornici zkoumali lokalitu poměrně krátce. Průzkum uzavřeli dříve s tím, že nálezy dokumentují pouze dobu nedávnou, 19. století, a nemají zásadnější význam.

„My jsme převzali staveniště z kraje července. Naším úkolem bylo pomocí archeologům chystat sondy a dělat pro ně skrývku. To, co vidíte, je pilotovací hlavice tady najede těžká vrtačka a bude dělat základy," popisuje ředitel zhotovitelské firmy Marek Veselý.

Během roku a čtvrt zde má vyrůst pěti podlažní dům, který nabídne seniorům 52 bytových jednotek, z toho 16 bude plně bezbariérových. Opava nyní disponuje 150 menšími byty, které jsou určené důchodcům a nacházejí se ve třech domech.  Zájem o ně je velký.

„Máme pořadník, který eviduje žádosti o byty pro seniory. V současné době je tam minimálně 300 žadatelů," říká primátor Opavy  Radim Křupala (ČSSD).

Zatímco stavba penzionu je na počátku, Domov pro seniory na Rolnické ulici v Opavě, který vznikl v rámci rekonstrukce už je hotový.

„V minulém týdnu jsme úspěšně kolaudovali celou stavbu a počítáme, že začneme koncem září, začátkem října budeme naplňovat tyto pokoje klienty, " doplnil  Michal Jedlička, ředitel opavského Seniorcentra.


Tento typ ubytování je určený lidem nad 65 let, kteří nejsou soběstační. 24 hodin denně zde budou k dispozici pečovatelky, které se o ně budou starat. Celkem je zde místo pro 20 klientů v  jedno a dvou lůžkových pokojích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy