Stavbu penzionu zahájila ministryně Maláčová

  • 12:33,
  • Opava ,

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová zahájila výstavbu pezionu na Hálkově ulici. Zároveň se podívala do nově vybudovaného domova pro seniory. Lidé, kteří potřebují nepřetržitou péči, zde budou mít k dispozici 20 lůžek. Nastěhovat se mohou na konci září.


V Opavě vyroste dům pro seniory s malometrážními byty. Bude stát tady, na Hálkově ulici.Stavbu za 100 milionů korun přijela zahájit také ministryně práce a sociálních věci Jana Maláčová.


„Naše společnost stárne, počet nebo poměr seniorů na celkovém obyvatelstvu se zvyšuje a těchto zařízení musí být čím dál tím více potřeba,“ konstatovala ministryně  práce a sociálních věcí  Jana Maláčová (ČSSD), která poklepala základní kámen.

Během léta na tomto místě ještě probíhal archeologický průzkum. Odbornici zkoumali lokalitu poměrně krátce. Průzkum uzavřeli dříve s tím, že nálezy dokumentují pouze dobu nedávnou, 19. století, a nemají zásadnější význam.

„My jsme převzali staveniště z kraje července. Naším úkolem bylo pomocí archeologům chystat sondy a dělat pro ně skrývku. To, co vidíte, je pilotovací hlavice tady najede těžká vrtačka a bude dělat základy," popisuje ředitel zhotovitelské firmy Marek Veselý.

Během roku a čtvrt zde má vyrůst pěti podlažní dům, který nabídne seniorům 52 bytových jednotek, z toho 16 bude plně bezbariérových. Opava nyní disponuje 150 menšími byty, které jsou určené důchodcům a nacházejí se ve třech domech.  Zájem o ně je velký.

„Máme pořadník, který eviduje žádosti o byty pro seniory. V současné době je tam minimálně 300 žadatelů," říká primátor Opavy  Radim Křupala (ČSSD).

Zatímco stavba penzionu je na počátku, Domov pro seniory na Rolnické ulici v Opavě, který vznikl v rámci rekonstrukce už je hotový.

„V minulém týdnu jsme úspěšně kolaudovali celou stavbu a počítáme, že začneme koncem září, začátkem října budeme naplňovat tyto pokoje klienty, " doplnil  Michal Jedlička, ředitel opavského Seniorcentra.


Tento typ ubytování je určený lidem nad 65 let, kteří nejsou soběstační. 24 hodin denně zde budou k dispozici pečovatelky, které se o ně budou starat. Celkem je zde místo pro 20 klientů v  jedno a dvou lůžkových pokojích.
JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 14.10. 5:23
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Příležitost pro každého s.r.o.
Opava
od 16 280 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 82 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu