Zastupitelstvo Opavy vytvoří 10 volebních stran

  • 0:40,
  • Opava ,

Komunální volby v Opavě vyhrálo hnutí ANO. Lidé dali hlasy také sdružením ODS, TOP 09, Soukromníci a nezávislí kandidáti a Piráti & Opavané. Zastupitelské mandáty získalo dohromady 10 volebních stran.

O budoucnosti Opavy rozhodovalo v komunálních volbách asi 18 000 občanů, tedy 38% oprávněných voličů, kteří během pátku a soboty dorazili k volebním urnám. Většina z nich podpořila hnutí ANO, které získalo 22% hlasů, tedy 10 mandátů a mohlo by se ucházet o post primátora.

„Kandidátem na primátora je Tomáš Navrátil, naše dvojka. Nicméně to neznamená, že já nebudu usilovat o místo ve vedení města,“  nechal se slyšet  lídr kandidátky Igor Hendrych.

Partnerem pro volební vyjednávání by se pro hnutí ANO mohlo stát sdružení ODS, TOP 09, Soukromníci a nezávislí kandidáti, které si drží odstup 8% a 4 mandátů.

„Doufáme, že budeme osloveni vítězem voleb, protože ten je na tahu a myslím, že je tu velký potenciál se domluvit,“ předpokládá  Marek Veselý (ODS), lídr kandidátky ODS, TOP 09, Soukromníci a nezávislí kandidáti.

Vítěznou trojku uzavírá sdružení Piráti & Opavané, kteří počet svých mandátů ve srovnání s minulými volbami víc jak zdvojnásobili.

„ Jsme spokojeni, pět je prostě více než 2,“ usmívá se jednička kandidátky Hana Brňáková (Česká pirátská strana) .

Všechny zmíněné strany pracovaly v opozici a dokonce ve stejném zastupitelském klubu. Je tedy velký předpoklad, že se v povolebních vyjednáváních shodnou. Nicméně dohromady by měly jen těsnou většinu. Oslovit budou chtít nejspíš nejspíš ještě některou z dalších volebních stran – do zastupitelstva se jich dostalo celkem 10.

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 15.10. 1:35
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Příležitost pro každého s.r.o.
Opava
od 16 280 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 82 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu