V Ludgeřovicích se rodí staronová koalice

  • 10. října 2018,
  • 16:11,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Nejvíce hlasů v komunálních volbách v Ludgeřovicích získalo ČSSD. Za nimi skončilo ANO. Na pomyslný stupeň vítězů dosáhli ještě Nezávislí - Občané pro Ludgeřovice.

Reklama

O komunální volby v Ludgeřovicích byl velký zájem. Občané z místní části Vrablovec, kde byl nejmenší ze 4 volebních okrsků, čekali na zahájení hlasování s netrpělivostí.

 „My máme jasno: jedeme na víkend pryč, tak splníme občanskou povinnost a balíme a padáme,“  nechal se slyšet muž, který dorazil s desetiminutovým předstihem.

„Vždy před tou druhou hodinou se pár lidí najde, kteří už tady čekají a nejraději by měli odvolenu už před druhou, ale to nejde, “ říká předseda okrskové komise Josef Bortlík.

Ludgeřovice se mohou pochlubit 50% volební účastí, která byla o necelých 10 procent vyšší, než v celém Moravskoslezském kraji. Své hlasy rozdělili mezi 5 volebních stran, které spravovaly obec také v uplynulém volebním období. Z vítězství se radovala ČSSD se ziskem 35% hlasů a 7 mandátů, což je ale o jednu pozici méně, než v končícím zastupitelstvu. Sociální demokraté by rádi pokračovali ve spolupráci s Nezávislými – Občany pro Ludgeřovice.

"Stávající koalice je akceptovatelná.Víme, že počet mandátů je trochu nižší, máme těsnou nadpoloviční většinu s nezávislými o jeden hlas.  Máme deset mandátů. Já bych přece jen rád tu koalici o něco rozšířil," říká  Daniel Havlík (ČSSD), lídr kandidátky a starosta Ludgeřovic.

"Není jiné cesty , než společně všechny ty programy dokončit, dostavět rozestavěné akce, příp. začít realizovat ty, na kterých jsme se v průběhu minulých let domluvili,“ přitakává  Alena Janošová (Nezávislí – Občané pro Ludgeřovice), lídr kandidátky

Sociální demokraté si nechají po volbách týdenní pauzu a pak se pustí do vyjednávání. Nynější starosta Daniel Havlík, který je zároveň lídr kandidátky ČSSD plánuje svolat obecní zastupitelsvo na přelom října a listopadu.
O Ptáku Ohniváku a Lišce Ryšce. Hudební pohádka

16.12. 19:00 - 13.12. 3:18
Opava, Slezské divadlo, Opava

KE-ARM, s.r.o.
Opava
od 130 Kč do 130 Kč

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o.
Opava
od 20 000 Kč

Detail

Purum s.r.o.
Opava
od 23 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu