V Ludgeřovicích se rodí staronová koalice

  • 16:11,
  • Opava ,

Nejvíce hlasů v komunálních volbách v Ludgeřovicích získalo ČSSD. Za nimi skončilo ANO. Na pomyslný stupeň vítězů dosáhli ještě Nezávislí - Občané pro Ludgeřovice.

O komunální volby v Ludgeřovicích byl velký zájem. Občané z místní části Vrablovec, kde byl nejmenší ze 4 volebních okrsků, čekali na zahájení hlasování s netrpělivostí.

 „My máme jasno: jedeme na víkend pryč, tak splníme občanskou povinnost a balíme a padáme,“  nechal se slyšet muž, který dorazil s desetiminutovým předstihem.

„Vždy před tou druhou hodinou se pár lidí najde, kteří už tady čekají a nejraději by měli odvolenu už před druhou, ale to nejde, “ říká předseda okrskové komise Josef Bortlík.

Ludgeřovice se mohou pochlubit 50% volební účastí, která byla o necelých 10 procent vyšší, než v celém Moravskoslezském kraji. Své hlasy rozdělili mezi 5 volebních stran, které spravovaly obec také v uplynulém volebním období. Z vítězství se radovala ČSSD se ziskem 35% hlasů a 7 mandátů, což je ale o jednu pozici méně, než v končícím zastupitelstvu. Sociální demokraté by rádi pokračovali ve spolupráci s Nezávislými – Občany pro Ludgeřovice.

"Stávající koalice je akceptovatelná.Víme, že počet mandátů je trochu nižší, máme těsnou nadpoloviční většinu s nezávislými o jeden hlas.  Máme deset mandátů. Já bych přece jen rád tu koalici o něco rozšířil," říká  Daniel Havlík (ČSSD), lídr kandidátky a starosta Ludgeřovic.

"Není jiné cesty , než společně všechny ty programy dokončit, dostavět rozestavěné akce, příp. začít realizovat ty, na kterých jsme se v průběhu minulých let domluvili,“ přitakává  Alena Janošová (Nezávislí – Občané pro Ludgeřovice), lídr kandidátky

Sociální demokraté si nechají po volbách týdenní pauzu a pak se pustí do vyjednávání. Nynější starosta Daniel Havlík, který je zároveň lídr kandidátky ČSSD plánuje svolat obecní zastupitelsvo na přelom října a listopadu.
Figarova svatba / premiéra opery

23.02. 19:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

HOTJET CZ s.r.o.
Bolatice
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

PLONK GASTRO s.r.o.
Jakartovice
od 105 Kč/hod.

Detail

PRODOMOS s.r.o. - pracoviště Vítkov
Vítkov
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků