Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

100 let vzniku republiku si připomínali ve školách

  • Opava,

Významné výročí vzniku naší republiky si připomínali žáci ve školách. A mnohdy to pojali velmi stylově: připravili si kostýmy, scénky i nejrůznější předměty z doby první republiky a takto rekapitulovali události, které tvořily naši historii.


Žáci ze Základní školy Otická zahájili vyučování společným zpěvem oblíbené písně prvního prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka. A nejen to: oblékli se také podle módy z počátku minulého století. V jednotlivých třídách pak mohli nasát historickou atmosféru spolu s důležitými informacemi: sokolové připomenuli zaladatele Miroslava Tyrše, Skauti zase přednesli své desatero. Další učebna se proměnila v prvorepublikovou kavárnu, kde se tančil charleston, novinka, která dorazila ve 20. letech z Ameriky.


Děti si mohly také prohlédnout, jak vypadala třída před sto lety. A to díky sbírce předmětů, kterou samy zorganizovaly,  a do které se zapojili i rodiče. Jen tabule chyběla – tak ji vyrobili chlapci z osmých tříd v dílnách. 

„Děti mají velice rády prožitkové učení, často si z toho zapamatují více než z hodin,“ říká učitelka Miroslava Wojnarová.

Speciální program si připravili také studenti Slezského gymnázia. Marek Těžký se spolužáky z dějepisného  semináře secvičil  pásmo o vzniku republiky:
 

„My jsme si pro studenty připravili představení, kde se snažíme připomenout tento důležitý svátek pro naši republiku, aby si uvědomili, jak významný den to pro nás byl,“ popisuje Marek Těžký, který se svými spolužáky z dějepisného semináře program o vzniku republiky připravil

Z vyučování obcházel každý student s připnutou trikolorou.
-

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail