Výstavba kruhového objezdu začne ještě letos

  • 17:46,
  • Opava ,

Frekventovaná křižovatka ulic Hlučínská a Markvartovická v Ludgeřovicích se promění v kruhový objezd. O této stavbě se mluví už několik let, realizovat se začne ale až v letošním roce.

Moravskoslezský kraj vyčlení peníze na opravy krajských silnic. Změny se dočkají i v Ludgeřovicích:  křižovatka ulic Hlučínská a Markvartovická se změní na bezpečnější kruhový objezd.

„Ty cesty na sebe navazují v nepřiměřeném sklonu. Navíc problém je, že když se tady projíždí rychle, zejm. při odbočování na Markvartovice,je problém s výjezdem od požární zbrojnice,“ říká starosta obce Daniel Havlík (ČSSD).

Silnice I/56 je důležitou dopravní tepnou, která vede z Opavy, přes Hlučín a Ludgeřovice až do Ostravy. Nový rondl by měl dopravu na tomto místě zpřehlednit. Peníze na výstavbu už ve svém rozpočtu vyčlenil Moravskoslezský kraj, mělo by se jednat o 9 milionů korun. Jde spíš o menší investici.

„Do silničních staveb šlo vloni 1,2 miliardy korun. Letos, na počátku roku, máme připraveno 812 mil. korun, ale počítáme s tím, že se nám podaří,jednak z rezervy krajského rozpočtu a jednak ze Státního fondu dopravní infrastruktury, získat další peníze. Takže to bude zřejmě kolem miliardy korun,“ konstatuje náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka (ODS).

V současné době jsou v blízkosti křižovatky hned tři zastávky hromadné dopravy. Ty zůstanou zachovány i během rekonstrukce. Stejně, jako autobusové spojení s Ostravou, Hlučínem či Bohumínem.

„Naší podmínkou, která tam je, že hromadná doprava nebude během rekonstrukce omezena. Musíme počítat s tím, že stavba bude probíhat tak, že vždy jeden jízdní pruh bude průjezdný. Může se stát , že opravy potrvají dvě stavební sezóny – jedna část na podzim, druhá část na jaře. Raději, ať se ta stavba protáhne a nekomplikuje se hromadná doprava,“ přemýšlí Havlík.

Zatímco stavbu kruhové křižovatky zafinancuje kraje, výstavbu přilehlých chodníků a pak také osvětlení zaplatí obec.

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 22.09. 16:06
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 22.09. 16:06
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 22.09. 16:06
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Charita Odry
Opava
od 24 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 118 Kč do 162 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků