Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba kruhového objezdu začne ještě letos

  • Opava,

Frekventovaná křižovatka ulic Hlučínská a Markvartovická v Ludgeřovicích se promění v kruhový objezd. O této stavbě se mluví už několik let, realizovat se začne ale až v letošním roce.

Moravskoslezský kraj vyčlení peníze na opravy krajských silnic. Změny se dočkají i v Ludgeřovicích:  křižovatka ulic Hlučínská a Markvartovická se změní na bezpečnější kruhový objezd.

„Ty cesty na sebe navazují v nepřiměřeném sklonu. Navíc problém je, že když se tady projíždí rychle, zejm. při odbočování na Markvartovice,je problém s výjezdem od požární zbrojnice,“ říká starosta obce Daniel Havlík (ČSSD).

Silnice I/56 je důležitou dopravní tepnou, která vede z Opavy, přes Hlučín a Ludgeřovice až do Ostravy. Nový rondl by měl dopravu na tomto místě zpřehlednit. Peníze na výstavbu už ve svém rozpočtu vyčlenil Moravskoslezský kraj, mělo by se jednat o 9 milionů korun. Jde spíš o menší investici.

„Do silničních staveb šlo vloni 1,2 miliardy korun. Letos, na počátku roku, máme připraveno 812 mil. korun, ale počítáme s tím, že se nám podaří,jednak z rezervy krajského rozpočtu a jednak ze Státního fondu dopravní infrastruktury, získat další peníze. Takže to bude zřejmě kolem miliardy korun,“ konstatuje náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka (ODS).

V současné době jsou v blízkosti křižovatky hned tři zastávky hromadné dopravy. Ty zůstanou zachovány i během rekonstrukce. Stejně, jako autobusové spojení s Ostravou, Hlučínem či Bohumínem.

„Naší podmínkou, která tam je, že hromadná doprava nebude během rekonstrukce omezena. Musíme počítat s tím, že stavba bude probíhat tak, že vždy jeden jízdní pruh bude průjezdný. Může se stát , že opravy potrvají dvě stavební sezóny – jedna část na podzim, druhá část na jaře. Raději, ať se ta stavba protáhne a nekomplikuje se hromadná doprava,“ přemýšlí Havlík.

Zatímco stavbu kruhové křižovatky zafinancuje kraje, výstavbu přilehlých chodníků a pak také osvětlení zaplatí obec.


Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail