Město chce zpět peníze, kterými podpořilo fotbal

  • 16:33,
  • Opava ,

Když zastupitelé zvedli v únoru ruku pro finanční podporu Slezského fotbalového klubu, aby jej zachránili před úpadkem, počítali s tím, že se peníze brzy vrátí zpět do obecní pokladny. To se ale zatím nestalo. Věc teď převezmou právníci.

Opavský fotbalový klub se na podzim vrátil do první ligy. Euforii z úspěchu ale v zápětí vystřídalo zklamání: kvůli rekonstrukci hřiště museli Slezané dojíždět na brněnský stadion, pak došlo na výměnu trenéra. Následně povedený audit odhalil řadu nedostatků, mimo jiné také neuhrazení několika milionové pohledávky. Klubu finančně pomohlo město, protože je jeho většinovým vlastníkem.

„V klubu funguje vše, jak má. I finance klukům chodí podle plánu i co se týká prémií. Není problém. Samozřejmě chceme, aby mělo mužstvo před nadstavbovou částí klid,“ pochvaluje si manažer klubu.

V únoru zachránilo klub před úpadkem 24 mil. korun, které odhlasovali zastupitelé. Teď město očekává, že je dostane zpět.

Část z této sumy, a to 18 milionů korun, chce město po řediteli firmy OpavaNet a bývalém předsedovi představenstva a, který na konci loňského roku odstoupil. Vyplývá to totiž z loňské faktury za reklamu.

„Ta faktura nemá právní titul. Resp. Její část. Zaplatit chci, já je žádám, aby mi předložili jakoukoliv smlouvu na reklamní plnění na 18 -20 mil,“ oponuje Marek Hájek, ředitel OpavaNet, bývalý předseda představenstva Slezský FC Opava.

Podle vedení města tato smlouva mezi fotbalovým klubem a firmou OpavaNet existuje. S ředitelem firmy se dohodli také na datu, do kdy má peníze splatit. Ale na účet nic nepřišlo.

„My jsme z naší strany udělali veškeré vstřícné kroky, aby došlo ke vzájemné dohodě. Bohužel k tomu nedošlo, peníze nebyly doručeny, a teď už nám nezbývá než předat celou záležitost právníkům, aby činili další nezbytné kroky k dobytí té pohledávky,“ říká primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).

Město stále hledá pro fotbalový klub kupce, který by zajistil finanční stabilitu. Během uplynulých dvou let se přihlásili dva. V obou případech ale z obchodu sešlo.
Festivalový koncert SHF: Krásy barokní Anglie

Zítra 18:00 - 17.09. 8:17
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

21.09. 18:00 - 17.09. 8:17
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 17.09. 8:17
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

BRANO a.s.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

OSTROJ a.s.
Opava
od 125 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků