Vodní skauti brázdí vlny řeky Opavy už 25 let

  • 15:18,
  • Opava,

Čtvrt století od založení slaví opavští vodní skauti z přístavu Poseindon na řece Opavě. Jde o odvětví klasického skauta, které je doplněno vodáckým výcvikem. Čtyři zdejší oddíly sdružují široké spektrum generací: od předškoláků až po dospělé.

Tato loděnice na břehu řeky Opavy je domovem skautů – vodáků. Největší boom zažily zdejší vodní proudy před 4 lety, kdy sem pravidelně přicházelo 130 dětí a dospělých. Poté se z tento přístav rozdělil na dva. Polovina skautů přešla pod vlajku přístavu Černý čáp. Přístav Poseidon nyní slaví čvrt století, ovšem skauti se zájmem o vodu, tady byli mnohem dříve.

„Počátky vodního skautingu pocházejí někdy někdy z 80. let, kdy byl odd. vodní turistiky pod vedením pana Píšaly. Ten s námi pracoval ve skautském duchu, aniž bychom byli skautský oddíl,“ vzpomíná současný kapitán přístavu vodních skautů a dřívější nadšený skaut Dalibor Zeman.

Přístav Poseidon má nyní 4 oddíly. Chlapci a dívky sem přicházejí jednou týdně, aby se naučili třeba orientaci v mapě, morseovku nebo vázat uzly. Znalosti předávají vždy starší skauti těm mladším.

Žádné setkání se neobejde bez dobrodružství na vodě. Pádlovat a držet směr lodi se učí už ti nejmenší. Opavští vodáci dobře znají všechny zdejší řeky: začínají na řece Opavě, kterou mají hned vedle. Sjíždějí i Moravici nebo Ostravici.

Vodní skauti ovládají snad všechny druhy lodí: od pramice, přes kajak, kanoi, plachetnici až po nafukovací člun.

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 12.11. 13:49
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 12.11. 13:49
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 12.11. 13:49
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků