Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vodní skauti brázdí vlny řeky Opavy už 25 let

  • Opava,

Čtvrt století od založení slaví opavští vodní skauti z přístavu Poseindon na řece Opavě. Jde o odvětví klasického skauta, které je doplněno vodáckým výcvikem. Čtyři zdejší oddíly sdružují široké spektrum generací: od předškoláků až po dospělé.

Tato loděnice na břehu řeky Opavy je domovem skautů – vodáků. Největší boom zažily zdejší vodní proudy před 4 lety, kdy sem pravidelně přicházelo 130 dětí a dospělých. Poté se z tento přístav rozdělil na dva. Polovina skautů přešla pod vlajku přístavu Černý čáp. Přístav Poseidon nyní slaví čvrt století, ovšem skauti se zájmem o vodu, tady byli mnohem dříve.

„Počátky vodního skautingu pocházejí někdy někdy z 80. let, kdy byl odd. vodní turistiky pod vedením pana Píšaly. Ten s námi pracoval ve skautském duchu, aniž bychom byli skautský oddíl,“ vzpomíná současný kapitán přístavu vodních skautů a dřívější nadšený skaut Dalibor Zeman.

Přístav Poseidon má nyní 4 oddíly. Chlapci a dívky sem přicházejí jednou týdně, aby se naučili třeba orientaci v mapě, morseovku nebo vázat uzly. Znalosti předávají vždy starší skauti těm mladším.

Žádné setkání se neobejde bez dobrodružství na vodě. Pádlovat a držet směr lodi se učí už ti nejmenší. Opavští vodáci dobře znají všechny zdejší řeky: začínají na řece Opavě, kterou mají hned vedle. Sjíždějí i Moravici nebo Ostravici.

Vodní skauti ovládají snad všechny druhy lodí: od pramice, přes kajak, kanoi, plachetnici až po nafukovací člun.

A.G.J. - chráněná dílna s.r.o.-Pracoviště Železniční stanice Hlučín
Hlučín
od 95 Kč/hod.

Detail

KOKEŠ Steel Group s.r.o. - pracoviště Háj ve Slezsku
Háj ve Slezsku
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků