Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kukuřičné bludiště baví malé i velké

  • Opava,

Kousek za Opavou, ve Zlatníkách, vyrostlo kukuřičné bludiště. V labyrintu chodeb jsou uschovány indície, které musíte najít, abyste sestavili tajenku. Je to zábava nejen pro děti, ale také pro dospělé.

Kukuřičné bludiště vyrostlo na jednom hektaru půdy. Bylo vysázeno tak, aby v něm vznikla tří kilometrová spleť úzkých chodeb. Denně jimi projde klidně i stovka návštěvníků.

Zuzana Vostálová, team leader, Kukuřičné bludiště Opava:

Začínali jsme, když byla kukuřice v úrovni kolenou. Teď už je v některých místech i třímetrová, takže je vážně vysoká.“

Vzrostlé rostliny vytvářejí vysokou, neprostupnou hradbu, takže máte pocit, jako byste byli opravdu v labyrintu. Porost je tak hustý, že skrz něj ani nevidíte. Do bludiště vyráží každý vyzbrojený malou kartičkou. V zeleném porostu jsou ukryté indicie, které skládají tajenku.

Adéla:

Hledáme písmenka, které zapisujeme na řádek.“

V kukuřici můžete strávit hledáním libovolnou dobu. Posbírat všechna písmena vám zabere nanejvýš hodinu. Ale pokud rádi soutěžíte, můžete to zkusit také na čas.

Cestu ven ale nakonec všichni zaručeně najdou. A jak vidíte, nebloudí tady jen děti. Do kukuřice se vypravila také spousta dospělých.

Věra:

Není to zábava jen pro děti, bavíme se u toho i my dospělí.“

Když najdete z bludiště šťastně cestu ven, čeká vás ještě dokončit úkol.

Štěpán:

Z těchto všech písmen, co tady máme napsaných, teď musíme vymyslet slova.“

Pro každého účastníka je připravena odměna v podobě samolepky kukuřičné rodinky, která návštěvníky na trase provází. Komu se bloudění zalíbilo, může si jej zopakovat až do konce září, než zemědělci kukuřici sklidí. A také si může vyzkoušet projít se labyrintem za tmy. Noční bloudění se strašidly tady chystají na 29. srpna.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy