Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští důchodci se mohou svézt za 30 korun, Senior taxi vyrazilo do ulic

  • Opava,

Také Opava se zařadila k městům, které pro starší či hendikepované občany zajistí odvoz k lékaři či na úřady. Do ulic vyjelo Senior taxi, které bude rozvážet klienty za zvýhodněnou cenu. Službu bude provozovat opavský dopravní podnik.

Červené vozidlo určené pro individuální přepravu lidí nad 70 let a také hedikepovaných osob mělo být k dispozici už od dubna. Vše ale zhatila koronavirová pandemie. A tak Senior taxi vyjelo slavnostně do ulic až nyní. Zájemci jej mohou využít pro cestu k lékaři či na úřad. První pasažérkou Senior taxi byla Anna Knoppová. Po autonehodě špatně chodí, a tak jí tato služba přišla vhod.

Anna Knoppová, první klientka Senior taxi:Na jaře jsem se zaregistrovala, všechno to fajn šlo. maličká administrativa. Dostala jsem kartičku.“

Protože přepravu má na starosti opavský dopravní podnik, pasažéři, kteří budou chtit služby využít a svézt se za zvýhodněnou cenu 30 korun kamkoliv po městě, se musí nejprve registrovat v předprodeji jízdenek.

Pavel Gebauer, ředitel MDPO: Máme 200 zaregistrovaných seniorů, takže kapacita na jedno vozidlo je momentálně přečerpaná.

Prozatím bude k dispozici pouze jedno auto, a to v pracovních dnech od 6 do 16 hodin. Každou jízdu si musí zájemce dopředu objednat. Využít Senior taxi mohou klienti pouze 4x do měsíce. Služba bude půl roku fungovat v pilotním provozu. Pokud se osvědčí, mohou přibýt i další vozy. 

Michal Jedlička (KDU-ČSL), náměstek primátora Opavy: „Zpočátku jsme se rozhodli nabízet tuto službu pouze seniorům v centru města, bez městských částí. Logickým způsobem budeme pokračovat dál v rozšiřování této služby i do městských částí, pokud bude o tuto službu zájem.“


Do konce roku bude město dotovat individuální přepravu občanů za zvýhodněnou cenu částkou 500 000 korun. V příštím roce může být částka podle potřeby navýšena.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyAG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

GADO, s.r.o. - pracoviště Lidl Kravaře
Kravaře
od 107 Kč/hod.

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 25 000 Kč/měsíc

Detail