Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezské divadlo: Action Man v sobě snoubí tanec i bojová umění

  • Opava,

Publikum Slezského divadla se konečně dočkalo světové premiéra tanečního představení Action Man. Původní březnový termín totiž posunula pandemie koronaviru. V příběhu o nezranitelném hrdinovi, který hájí dobro a trestá zlo se neobvykle pojí tanec a bojová umění.

Původně plánovaná březnová premiéra představení Action man přišla kvůli koronaviru na řadu s půl ročním zpožděním. A zhoršená epidemiologické situace nyní omezila počet diváků v hledišti.

Jana Andělová, dramaturgyně, Slezské divadlo: „Pokud se hraje až na rampu, tak ten styk účinkujícího, který musí být bez roušky, a diváka, který je v roušce, je téměř bezprostřední.“

Tanečníci nastudovali příběh z Ameriky 80. let minulého století: všude bují zločin. Gangy ovládly ulici a běda tomu, kdo se jim postaví do cesty. V ohrožení je modelka Janell, která se stane nepohodlným svědkem vraždy. O její bezpečnost se má postarat policista Dave, tedy neohrožený Action Man.

Martin Tomsa vytvořil na původní hudbu opavské kapely s názvem Fofrklacek choreografii, ve které spojil tanec s bojovým uměním.

Martin Tomsa, režisér a choreograf: „Já jsem se snažil přenést žánr akčního filmu na jeviště. Takže i forma toho představení je jiná, než klasické představení baletu.

A tak zkoušky byly obohaceny o lekce bojového umění, které tanečníkům dávali profesionální instruktoři tak, aby vše na jevišti vypadalo co nejvěrohodněji.

Michal Klapetek, Dave (Action Man): „Zpočátku to pro mne bylo těžké. Nikdy jsem takový styl nedělal. Ale říkám si, že to, co jsem se naučil, je to použitelné i do běžného života. Ale doufám, že nebudu muset (smích).

Během následujících dnů se můžete na představení Action Man do Slezského divadla vypravit hned několikrát. A to 17., 28. a 29. října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy