Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti malují přání pro seniory, za kterými kvůli opatřením návštěvy nemohou

  • Opava,

Koronavirová doba izoluje seniory. Zejména ty v nemocnicích či pobytových zařízeních, kde kvůli koronaviru jsou zakázány návštěvy. A tak děti začaly malovat přání, kterými chtějí dát najevo, že na seniory myslí.

Anděl s křídly z dětských rukou - to je motiv, který zdobí víc jak tři desítky přání vytvořených předškoláky. Sdělení je jednoduché: ať má každý v této složité době koronavirové pandemie svého anděla strážného. A dvě ruce symbolizují dotek, který teď mezi lidmi kvůli hygienickým omezením chybí.

Děti z firemní školky při Slezské nemocnici malovaly přání k říjnovému Dni seniorů pro pacienty z geriatrického a doléčovacího nemocničního oddělení. Ovšem tvoření děti tak bavilo, že nakonec nezůstalo jen u přání.

Anna Fialová, ředitelka Dětské skupiny při Slezské nemocnici: „Kromě přání jsme namalovali také velké výkresy, které budou mít pacienti na pokojích jako výzdobu.“

Cílem takovýchto akcí je propojit nejmladší a nejstarší generaci.

Pavla Kasášová, koordinátorka projektu, Ministerstvo práce a soc. Věcí: „Doufáme, že vztahy zůstanou a spolupráce bude trvat i nadále. Přihlásily se nám už dětské skupiny, které chtějí pro seniory malovat i na Vánoce.“

  Osobně ale děti své výtvory kvůli omezeným návštěvám v nemocnici doručit nemohly. Doručovatele udělaly pro tentokrát sestřičky.

 Monika Janáčová, vrchní sestra, geriatrické a doléčovací odd., Slezská nemocnice: „Přáníčka předáme s paní primářkou našim pacientům na oddělení geriatrie.“

Srdečné pozdravy od dětí mohou čekat pacienti, za kterými se teď blízcí kvůli zákazu návštěv v souvislosti s epidemií koronaviru nějaký ten čas nebudou moci dostat.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků