Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Respirátory od vlády pedagogové neupotřebí, budou učit na dálku

  • Opava,

Do škol v Moravskoslezském kraji zamířilo víc jak 300 000 respirátorů pro učitele, které poslala vláda. To proto, že školy patří k nejrizikovějším místům šíření nemoci Covid – 19. Zatím je ale učitelé potřebovat nebudou. Od zítřka totiž začíná distanční výuka na všech školách.

Respirátory FFP2 přivezli z pardubického centrálního skladu do Ostravy hasiči. Odtud putovaly do obcí, které je přerozdělily jednotlivým školám. Balíček s ochrannými prostředky dostanou zaměstnanci mateřských, základních i středních škol. Každý zaměstnanec dostal ochranné prostředky na 10 dnů.

Roman Otipka, tajemník krizového štábu, Magistrát Opava: „Zatím nepředpokládáme, že bychom dostali ještě další zásilku. Uvidíme, jak se vyvine epidemiologická situace, zda vláda ještě školským zařízením pomůže.“

V souvislosti se zahájením nového školního roku se už v září objevil vzrůstající počet případů onemocnění koronavirem především u žáků, studentů a učitelů. Školy jsou podle hygieny rizikovým místem šíření nákazy. Proto od poloviny září museli mít žáci II. stupně i vyučující v hodinách nasazenou roušku. 

Simona Horáková, ředitelka ZŠ E. Beneše, Opava: „Předpokládám, že respirátory pomohou učitelům psychicky i fyzicky. Že to bude větší ochrana, než jsou roušky.

Teď se ale pedagogové obejdou bez jakýchkoliv ochranných prostředků. Výuka bude probíhat z domova. Po středních školách, kde se už od minulého týdne učí na dálku, teď podle vládního nařízení přecházejí na distanční výuku také základní školy. Provoz v mateřských školách zůstává prozatím zachovaný .
Kamil Reichel - výrobna
Markvartovice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

OPAMETAL s.r.o. - pracoviště Otice
Otice
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

STRABAG Asfalt s.r.o., pracoviště Opava
Opava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků