Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voda odřízla od okolí obyvatele Držkovic na Opavsku. Opadla až po třech dnech

  • Opava,

Voda opět připomněla svou sílu, i když tentokrát nezvykle na podzim. Vydatné deště zvedly hladiny toků a ty se vylily z břehů. Na řece Opavě byl vyhlášený stav ohrožení. Obyvatele Držkovic na Opavsku voda oddělila od okolního světa. Příjezdové komunikace byly tři dny pod vodou.

Obec Držkovice zažila perné dny: stoupající hladina řeky Opavy se vylila z břehů a zasáhla vesnici i dvě příjezdové komunikace. Z vesnice vytvořila ostrov. Doprava byla přerušená. Do vesnice se dostali jen hasiči s nákladními auty.

Miroslav Kořistka (OMČO), starosta Vávrovic: „Vesnice je zaplavená dobře ze 70%. Veškeré komunikace od Vávrovic a hl. cesty na Krnov jsou zaplaveny.“

Mezi Držkovicemi a sousedními Vávrovicemi vzniklo obrovské jezero, na jeho dně byla silnice. Lidé, kteří tudy jezdí do práce, měli problém dostat se domů. Někteří se raději s pomocí hasičů evakuovali ke svým příbuzným.

přihlížející:  „Já jsem zažila povodeň v r. 1997 a když vidím toto, tak mám pocit, že se k tomu zase blížíme.“

Voda začala zaplavovat i sousední Vávrovice a dosáhla až k domům, které stojí na břehu řeky. Hasiči raději odčerpávali vodu z místního náhonu, který obcí protéká. Hladina v něm z obvyklého metru stoupla na tři a hrozila, že se rozlije v centru obce.

Eduard Kolb, velitel SDH Opava – Palhanec: „Díky tomu, že teď hodinu a půl nepršelo, tak nám voda klesla o 20 cm. Ale zase začíná pršet, tak nevím, jestli se nám podaří vodu v náhonu udržet.“

Řeka Opava děsila i ve slezské metropoli, kde dosáhla na tři a půl metru. Zůstala ale ve svém korytě. Hasiči čerpali vodu ze zaplavených sklepů a odstraňovali vyvrácené stromy.
Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků