Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prodej Dukelských kasáren zmrazil soud, obrátil se na něj neúspěšný žadatel

  • Opava,

Prodej pozemků v bývalých vojenských kasárnách v Opavě, kde se mají stavět byty, je zastavený. Druhý, neúspěšný uchazeč o tyto nemovitosti, totiž zpochybnil rozhodnutí zastupitelstva o vítězi a podal podnět k soudu. Vedení města je ale přesvědčené o tom, že vyhlášení záměru i samotný prodej proběhl v souladu se zákonem.

O koupi Dukelských kasáren usilovali pouze dva zájemci. Teplická firma JTH Holding a ostravská JTA Exclusive. Odprodej 38 ha pozemku pro výstavbu víc jak 300 bytů zastupitelstvo v září přikleplo druhé jmenované firmě. Opozice s tím ale nesouhlasila.

Marek Veselý (ODS), opoziční člen Zastupitelstva města Opavy: „Celé je to netransparentní. Požadovali jsme doplnění podkladů, tak, abychom byli sami přesvědčení, že vybíráme nejlépe. A to se nestalo.“

Proto opoziční zastupitelé žádali o svolání mimořádného zasedání. Naplánované setkání ale nakonec zrušilo opatření kvůli nepříznivé epidemiologické situaci.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Jsme přesvědčeni o tom, že je to regulérní rozhodnutí. Že celý akt proběhl v pořádku a v souladu s legislativou. Nemáme důvod, abychom rozhodnutí a podpis smlouvy měnili.“

V současné době je už podepsaná smlouva s budoucím vlastníkem pozemků. Neúspěšný uchazeč, ale zpochybnil postup města při výběru vítěze a obrátil se na soud. Ten předběžným opatřením nakládání s pozemky zastavil.

Tomáš Kubný, právník, Magistrát Opava: „Celý ten proces od zveřejnění záměru až po rozhodnutí zastupitelstva jsme podrobně probírali. Shledali jsme, že záměr i uzavření kupní smlouvy, celá tato procedura včetně rozhodovaní na zastupitelstvu, byla v pořádku.“

To potvrdilo také ministerstvo vnitra, které zkoumalo správnost usnesení zastupitelstva. Předběžné opatření Okresního soudu v Opavě teď prodej Dukelských kasáren zmrazilo. Město Opava s tím ale nesouhlasí, a tak zaslalo návrh na jeho zrušení Krajskému soudu v Ostravě.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků