Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fyzioterapeuti napravují škody způsobené koronavirovým způsobem života. Pro studenty připravili cvičební videolekce

  • Opava,

Fyzioterapeutka Ivana Urbančíková připravila pro studenty Slezského gymnázia 10 cvičebních videolekcí, které jim pomohou vykompenzovat pohybem čas strávený sezením u počítačů při distančním vyučování. Půlhodinové cvičení není náročné na pomůcky ani prostor.

Hodiny strávené při on - line výuce u počítačů začínají být znát na ochablých svalech školou povinných. Video lekce dávají návod na odstranění škod, které omezený pohyb v době koronavirové pandemie, napáchal. Jak správně cvičit radí zkušení fyzioterapeuté.  

Ivana Urbančíková, koordinátorka projektu, fyzioterapeutka a cvičitelka: „Které svaly více posilovat, které spíš protahovat. Hlavně jak je důležité své tělo vnímat, jak je důležité dýchat. Jaké svaly zapojovat. A hlavně nastavit hluboké svaly, které nás drží celý den, hluboký stabilizační systém.“

Fyzioterapeutka Ivana Urbančíková zapojila do přípravy videí celou rodinu: spolu s dcerou Hankou cvičí, manžel a synové Jan a Ondřej pořizují videozáznam na mobilní telefony.

Ondřej Urbančík, amatérský kameraman: „Pomáhám s natáčením, potom ta videa stříhám a připravuji, aby byla použitelná.“

Půlhodinové cvičební lekce vycházejí z jógy a fyzioterapeutických cviků, které cvičitel vždy podrobně vysvětlí. Odkaz na jednotlivá videa najdou studenti Slezského gymnázia každých 14 dní ve svých e-mailových schránkách. Celkem jich bude 10.

Milada Pazderníková, ředitelka, Slezské gymnázium, Opava: „Chtěli jsme, aby to bylo skutečně pro středoškoláky, pro jejich fyzický vývoj a růst. Aby všechny cviky zvládli. Takže je to napasované na míru pro naše studenty.“

Student maturitního ročníku, Mikuláš Pavlík, si už první cvičební lekci vyzkoušel ve své malé domácí tělocvičně.

Mikuláš Pavlík, student Slezského gymnázia, Opava: „Jednou nebo i  třikrát týdně by si to každý měl zkusit, cvičení zpevní části těla, o kterých ani nevíme, že je máme.“

Pravidelné cvičení pomůže udržet studentům v dobrém stavu nejen jejich těla zkoušená koronavirovým sedavým způsobem života, ale také díky vyplavenému hormonu štěstí, endorfinu, dodá dobrou náladu, která jim pomůže náročnou dobu epidemie lépe zvládnout.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy